Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de yine çıktı!

'de dokunulmazlıkların görüşülmesi toplantısında yine çıktı.

Giriş Tarihi: 2.5.2016 17:43 Güncelleme Tarihi: 2.5.2016 20:16
TBMM'de yine kavga çıktı!

Anayasa Komisyonu toplantısında yeniden çıktı.

A HABER MUHABİRİ TBMM'DEKİ KAVGAYI ANLATTI!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan komisyon, geçen hafta görüşülmeye başlanan ve kavga nedeniyle ertelenen teklifi ele alıyor.

Toplantının yapıldığı, yeni halkla ilişkiler binasındaki komisyon salonunda yeni bir düzen sağlandı. Milletvekillerinin ayakta kalmaması için basına sınırlı yer ayrıldı.

Meclis'te görev yapan sivil polisler komisyon toplantısının yapıldığı salonun önünde koridor oluştururken, milletvekilleri de bu koridordan içeriye alındı.

KOMİSYONDA ARBEDE

Toplantı salonuna önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve çok sayıda AK Parti milletvekili girdi. Salona Adalet Bakanlığı görevlileri ve komisyon uzmanları da alındı.

HDP milletvekillerinin toplu olarak katıldığı toplantıya sadece komisyon üyesi milletvekillerinin danışmanları alındı.

İçeriye Meclis TV'nin kameramanı alındı. Salonda çok sayıda milletvekili ve gazeteci ayakta kaldı.

MECLİS'TE GERGİN ANLAR

Öte yandan Şentop, toplantı öncesinde, AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin komisyon sözcüsü üyeleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya, daha sonra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı.

Şentop daha sonra söz talebinde bulunan milletvekillerine söz verdi. İlk sözü HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş aldı. Beştaş, salonun tıkış tıkış olduğunu ve nefes almakta zorlandıklarını belirterek, "Bu toplantının diğer toplantılardan çok önemli farkı olduğunu, milletvekillerinin yoğun şekilde bulunma isteğinde bulunacağını söyledik. Çok zor koşullarda çalışıyoruz. Şu anda içerde sadece yazılı basın var. Bunu tekrar değerlendirmemiz gerekiyor. Yer konusunu, Meclis Başkanlığı ile daha rahat bir çalışma yapabileceğimiz yeri konuşalım" dedi.

YİNE KAVGA ÇIKTI

Komisyonda AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında bir kez daha yumruklu kavga çıktı. CHP'li milletvekilleri, kavga eden milletvekillerini ayırmaya çalıştı. Bazı milletvekillerinin yaralandığı kavga nedeniyle görüşmelere ara verildi.

TBMM'de yine kavga çıktı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM'de yine kavga çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN