Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkücüler Akşener taraftarlarının toplantı yaptığı oteli bastı

'de ülkü ocaklarına mensup bir grup ülkücü, kongre çalışmaları kapsamında kente gelen Meral Akşener taraftarlarının kaldığı oteli basarak Mersin'i terk etmelerini istedi.

Giriş Tarihi: 4.5.2016 14:03 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 14:32
Ülkücüler Akşener taraftarlarının toplantı yaptığı oteli bastı

'de muhalif kanadın öncelerinden Meral Akşener'in destekçilerinden Ali Aydın ile Çanakkale eski milletvekili Kürşat Tuna'nın da aralarında bulunduğu bir grup, kongre çalışmaları kapsamında 'e gelerek bazı temaslarda bulundu. MHP İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ettikleri öğrenilen muhalif grup, de MHP Yenişehir İlçe Başkanı Zeki Öztürk ile bir otelde bir araya geldi.

MERSİN'İ TERK ETMELERİNİ İSTEDİLER
Olayı haber alan Mersin'deki bir grup ülkücü, Akşener yanlılarının kaldığı oteli basarak Mersin'i terk etmelerini istedi. Mersin Ülkü Ocakları yöneticisi olduğu öğrenilen bir kişi, hareketin mevcut liderinin Devlet Baheçili olduğunu belirterek, "Bizler de onun evlatları olarak buradayız. Sizin bu gece burada bulunmanızı istemiyoruz. Burada olmanızdan rahatsızız. Bu gece buradan ayrılın. Şahsınızla her hangi bir problemimiz yok. Ancak Genel Başkanımızın aleyhinde hiçbir organizasyona izin vermeyeceğimizin de bilinmesini istiyoruz. Bu organizasyonun içinde her kim olursa olsun karşısında olacağız" dedi.
Emekli Tuğgeneral Ali Aydın ise, Mersin'in kendisinin memleketi olduğunu ifade ederek, "Burada benim evim var. Ben aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir parçasıyım. Ve görev sürecim de de Ülkücülüğümü saklamadım. Biz buraya geldik il başkanımızı, belediye başkanımızı ziyaret ettik" diye yanıt verdi.

Ülkücüler Akşener taraftarlarının toplantı yaptığı oteli bastı

İki taraf arasında bir süre devam eden tartışma, polisin olay yerine gelmesiyle sona erdi. Ülkücüler "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganlarıyla otelden olaysız bir şekilde ayrıldı. Ülkücülerin otele, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli'nin talimatı ile gittikleri ileri sürüldü.

AKŞENER GEZİ OLAYLARININ ARKASINDA DURDUĞUNU İTİRAF ETTİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkücüler Akşener taraftarlarının toplantı yaptığı oteli bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN