AK Parti’de kongre istişaresi

Giriş Tarihi: 5.5.2016
AK Parti’de kongre istişaresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasındaki den olağanüstü kongre kararı çıktı. Kongre tarihi MYK toplantısında belirlenecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında gerçekleşen haftalık den kongre kararı çıktı. Başbakan Davutoğlu bugün MYK'yı toplayarak, olağanüstü kongreyi gündeme getirecek. MYK'dan da olağanüstü kongre kararı çıkarsa Davutoğlu kongre gününe kadar genel başkanlığı ve Başbakanlık görevini sürdürecek.

ÇARŞAMBA İÇİN RANDEVU İSTEDİ
Salı günü gerçekleşen AK Parti Grup Toplantısı'nda veda sinyali veren Başbakan Ahmet Davutoğlu Perşembe günü gerçekleşmesi gereken haftalık olağan görüşmenin Çarşamba günü gerçekleşmesi için randevu istedi. Dün saat 18.00'de planlanan görüşme 18.40'ta başladı. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmeden sonra ise Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin haftalık olağan görüşme kapsamında yapıldığını ve herhangi bir açıklama yapılmayacağını duyurdu.

SON KARAR MYK'DA
Görüşme sonrası Başbakan Davutoğlu Resmi Konut'a geçerek danışmanlarıyla toplantı yaptı. Bu sırada ise Başbakanlık kaynakları da bugün sabah 11.00'de Başbakan Davutoğlu'nun MYK'yı toplayacağını ve MYK sonrası da basın toplantısı yapacağını duyurdu. Salı günü grup toplantısından sonra gerçekleşen MYK toplantısı 50 dakika sürmüştü. 2 gün aradan sonra bugün bir kez daha toplanacak olan MYK, bir anlamda olağanüstü MYK özelliği taşıyor. Parti kaynakları da Başbakan Davutoğlu'nun MYK üyeleriyle de istişare edeceğini ve partiyi olağanüstü kongreye götürmeyi gündeme getireceğini belirtiyor. MYK'da yapılacak istişarenin ardından da partinin olağanüstü kongreye gideceğinin kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

KONGRE TARİHİ MAYIS SONU
Olağanüstü kongrenin de Mayıs ayının 28'in de ya da Haziran ayı başında gerçekleştirilmesi gündemde. 'nın en büyük kapalı spor salonu Arena'nın 28-29 Mayıs 2016 tarihleri için AK Parti tarafından kiralandığı öğrenilirken, kongrenin bu tarihte yapılıp yapılmayacağı da MYK'da ele alınacak. Eğer MYK'da olağanüstü kongre kararı netleşirse, Başbakan Davutoğlu da kongre gününe kadar genel başkanlığı ve başbakanlık görevini sürdüreceğini açıklaması bekleniyor.

KÜLLİYE'DE 100 DAKİKALIK ZİRVE
Cumhurbaşkanı , Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Haftalık olağan görüşme kapsamında gerçekleşen kabul, basına kapalı olarak 1 saat 40 dakika sürdü. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmayacağını belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, bugün partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’de kongre istişaresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN