Erdoğan'dan küresel mesaj

Küresel düzeyde en çok ihtiyaç hissedilen konu başlığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En fazla kıtlığını çektiğimiz konuların başında adalet geliyor" dedi.

Giriş Tarihi: 5.5.2016 20:26 Güncelleme Tarihi: 5.5.2016 22:50
Erdoğan'dan küresel mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda katıldığı Uluslararası Yüksek Yargı Birliği Kongresi'nin galasında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:
"Günümüzde küresel düzeyde en çok ihtiyacını hissettiğimiz, en fazla kıtlığını çektiğimiz konuların başında adalet geliyor. Elbette son bir asırdır dünyada her alanda büyük ilerlemeler kaydedildiğinin farkındayız ancak, tüm yeniliklere, gelişmelere, teknolojik alandaki devrimlere rağmen maalesef dünyamız daha adaletli, daha huzurlu bir yer haline dönüşmedi, dönüşemedi.

Türkiye olarak şu an itibariyle denizlerden topladığımız mülteci sayısı 110 bine ulaştı. İnsanlığın vicdanını kanatan, kanatması gereken bu acı manzaraya rağmen, küresel adaleti tesis etmekle yükümlü kurumlar büyük bir atalet ve tıkanıklık içinde. Çıkar kaygıları, insan hayatının önüne geçmiş durumda. Bunun için biz 'dünya 5'ten büyüktür' diyerek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin yapısındaki adaletsizliğe dikkat çekiyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "En fazla kıtlığını çektiğimiz konunun başında adalet geliyor"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan küresel mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN