Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Belediyesi Hizmet Binası ve Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan AB'nin vize muafiyeti için sunduğu şartlara tepki göstererek "AB vize için 'terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Parlamentosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksınız, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş" dedi.

Giriş Tarihi: 6.5.2016 15:30 Güncelleme Tarihi: 6.5.2016 16:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Belediyesi Hizmet Binası ve Toplu Açılış Töreni'ne katılıyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Eyüp Sultan'sın bir kalpsiz bir insan gibidir.

Yenikapı'da bu yıl fethi çok farklı kutlayacağız. Eyüp Sultanlı gençleri de orada görmek istiyorum.

Malazgirt'e de önem vermeliyiz. 29 Mayıs'ta vasıl olacağımız İstanbul Fethi törenlerine önem veriyoruz. Bu yıl Yenikapı çok farklı olacak. Devlet inşallah bütün kurumlarıyla İstanbul tüm İstanbullularla fethi çok farklı kutlayacağız. Balkan Harbi'ne, Çanakkale'ye, Kut'ül Amare'ye, Sarıkamış'a, Gazze Savunmasına, 23 Nisan'a önem veriyoruz. Asıl cihat bu gönüllerin kazanılması mücadelesidir.

Masum insanları öldüren, kafa kesen, tecavüz eden teröristler İslam medeniyetinin en büyük düşmanlarıdır. Müslüman yıkmanın değil, inşa etmenin, husumetin değil muhabbetin peşindeki kişidir. Anadolu'nun İslamlaşması da Ahmet Yesevi gibi, Yunus Emre gibi, Hacı Bektaş gibi gönül sultanları vasıtasıyla olmuştur. Eyüp Sultan ününü gönüllere saldığı aşkla gerçekleştirmiştir. İslam coğrafyası olarak da böyle bir gönül tazelenmesine ihtiyacımız var.

AB VİZE SERBESTİSİ

Her türlü girişimde bulunmuş olmamıza rağmen, kinin, nefretin bu denli yaygınlamasını, bu tür idamları yapan bir anlayışı ne demokratik olarak, ne adil yönetim olarak görüyorum. Huzurlarınızda lanetliyorum. Suriye'de 12 milyon insan mağdur edilmişken hiçbir Müslüman kendini bu vebalden ayrı tutamaz. Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için 'terörle mücadele yasasını değiştireceksini' diyor. Siz önce AB Parlamantosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksınız, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş.

Erdoğan'dan AB'ye: "Siz yolunuza biz yolumuza!"

DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şu dönemde belli sıkıntılar yaşanıyor. Bizim de dayanışmayı çok daha güçlendirmemiz lazım. İktidar partisi olan AK Parti 22 Mayıs'ta kongreye gitme kararı aldı. Hem AK Parti'nin kongre kararı ve Sayın Başbakan'ın aday olmama kararını hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Başbakan'a başbakanlık sürecinde verdiği hizmetlerden dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum. Milletimiz bu ülke için tuğla üzerine tuğla koyan kimseyi unutmaz. Sayın Başbakanımızın da müstesna bir yere sahip olduğuna inanıyorum. Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum.

Bu tür makamlar bir nevi bayrak yarışıdır. 22 Mayıs'taki kongrede seçilecek kişi bu bayrağı devralacak ve hizmet yarışı bu şekilde sürüp gidecek. Çalışmalarımızla hem milletimiz, hem de Rabbimiz huzurunda ibra olmamızdır. Bayrağı devralacak arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum.

Erdoğan: "Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum"

Bu parti ile gelişmeleri yakından takip etmem birilerini rahatsız ediyor. Niye rahatsız oluyorsunuz? Bundan daha tabii ne olabilir? Cumhurbaşkanı olmam geçmişimle, arkadaşlarımla ilişkimi kesmem anlamına mı gelir? Her değişim beraberinde yeni bir heyecan, yeni bir dinamizm getirir.

Yeni Anayasa meselesi Tayyip Erdoğan'ın kişisel meselesi değildir, Başkanlık meselesi kiisel mesem değildir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN