Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i casusluk davasında büyük oyun!

Dava kapsamında 4 polisin Yargıtaya yaptığı temyiz incelemesi başvurusunda amacın subayların "YAŞ terfilerini engellemek" olduğu öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 16:29 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 16:39
Askeri casusluk davasında büyük oyun!

Aralarında muvazzaf lerin de bulunduğu 357 sanık hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan ve şubat ayında tüm sanıkların beraatiyle sonuçlanan davada 4 polis, müdahillik taleplerinin reddedildiği gerekçesiyle Yargıtaya temyiz incelemesi başvurusu yaptı. Söz konusu başvurunun, dosyanın kalmasını ve subayların "YAŞ terfilerini engellemeyi" amaçladığı öne sürüldü.

AMAÇ YAŞ'TA VE AĞUSTOSTAKİ TERFİLERDE RÜTBE ALMALARINI ENGELLEMEK

Davanın asker sanıklarının avukatlarından Murat , yaptığı açıklamada, TSK Personel Kanunu'na göre herhangi bir davada tutuklu yargılanmış personelin kesinleşmiş beraat kararı olmadan terfi listesine giremediğini belirterek, söz konusu başvuruyla davanın asker sanıklarının YAŞ'ta ve ağustostaki terfilerde rütbe almasının engellenmeye çalışıldığını belirtti. Ergün, Yargıtayın başvuruya sadece müdahillik talebi üzerinden usulden bakacağını, dolayısıyla beraat kararının kesinleşmesinin uzun sürmeyeceğini ifade etti.

"SÜREÇ UZASIN İSTİYORLAR"

Davanın iki numaralı sanığı emekli albay Coşkun Başbuğ ise örgütün dosyayı açık tutarak süreci uzatmayı ve zaman kazanmayı hedeflediğini savundu.

Temyiz başvurusunda bulunan polisleri "yavuz hırsız" olarak tanımladığını anlatan Başbuğ, "Ola ki bir yerlerde örgütün son kazıntıları kaldıysa ya da rüzgar dönerse dosya açık kalsın, süreç uzasın istiyorlar" dedi. Başbuğ, "Bunu ferdi yapmıyorlar, akıl hocaları ve bir yerlerden aldıkları talimatı uyguluyorlar. Bunların hepsi son çırpınış, son denemeler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri casusluk davasında büyük oyun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN