'de parti içi muhalefet harekete geçti

Ak Parti'deki lider değişikliği, 'deki parti içi muhalefeti harekete geçirdi. Ak Parti'deki gelişmelere göre tüzük kurultayı yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 10:47 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 10:51
CHP'de parti içi muhalefet harekete geçti

Olağan kurultayını yeni yapan 'de, il ve ilçe başkanlıklarından gelen görüş ve öneriler doğrultusunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın başkanlığında oluşturulan komisyon, tüzük taslağını yazmaya devam edecek. Taslak, tamamlandıktan sonra il ve ilçe başkanlıklarına gönderilecek. Ancak kurultay için acele edilmeyecek. AK Parti'deki gelişmelerin netleşmesi beklenecek. AK Parti'deki gelişmelere göre tüzük kurultayı yapılıp yapılmayacağına karar verilecek. CHP kulislerinde, son siyasi gelişmelerin, tüzük kurultayının yaz aylarında yapılmasını zora soktuğu ifade ediliyor.

MEHMET METİNER: HDP, CHP'DEN CESARET ALIYOR

AK Parti'deki lider değişikliği, CHP'de uzun zamandır çıkış yapmak için çalışma yapan parti içi muhalefeti hareketlendirdi. CHP'de de değişim talep eden parti içi muhalefetin ilk amacı, yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmayan tüzük kurultayının "genel başkan ve parti meclisi" seçimli kurultaya dönüştürülmesini içeriyor. Tüzük kurultayının rafa kaldırılması durumunda parti içi muhalefetin aylarında seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama girişiminde bulunabileceği belirtiliyor. CHP'de seçimli olağanüstü kurultay toplanması için en az 650 civarında delegenin imzası gerekiyor. Parti içi muhalefet 1 Kasım seçimlerinin ardından da olağanüstü kurultay için imza toplama girişiminde bulunmuş ancak başarılı olamamıştı.
Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de parti içi muhalefet harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN