Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokunulmazlık dosyaları Başkanlığı'na sunuldu

Giriş Tarihi: 10.5.2016 15:27 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 15:37
Dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığı'na sunuldu

Başkanlığı'na sunulan 19 dokunulmazlık dosyasının içerisinde Demirtaş ve Yüksekdağ'ın dosyaları da var.

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekillerine ait 19 dokunulmazlık dosyası, Başkanlığına sunuldu. Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin Genel Kurulda görüşülmesinden önce Meclis'e gelen dosya sayısı 643'e ulaştı.

DOKUNULMAZLIKTA DEMİRTAŞ VE KILIÇDAROĞLU YARIŞIYOR

Bazı dosyalarda birden fazla milletvekilinin adı yer alıyor. Buna göre, HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ın yanı sıra HDP'den Grup Başkanvekilleri Çağlar Demirel ile İdris Baluken, milletvekilleri Besime Konca, Hüda Kaya, Saadet Becerekli, Mehmet Ali Aslan, Ertuğrul Kürkcü, Ahmet Yıldırım, Altan Tan, Feleknas Uca, Ferhat Encu, Ayhan Bilgen, Selma Irmak, Mithat Sancar, Faysal Sarıyıldız, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Burcu Çelik Özkan, Nursel Aydoğan ve Ayşe Acar Başaran ile milletvekilleri Eren Erdem, Haluk Koç, Barış Yarkadaş ve Mustafa Akaydın'ın yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

AK PARTİ'DE DOKUNULMAZLIK SEFERBERLİĞİ

Komisyona gelen 643 dokunulmazlık dosyasının 46'sı AK Parti, 191'i CHP, 384'ü HDP, 18'i , 5'i ise Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya ait. Hakkında dosya düzenlenen milletvekili sayısı 136. Bunların 27'i AK Parti'li, 51'i CHP'li, 50'si HDP'li, 7'si MHP'li milletvekili, biri ise Nazlıaka. Nazlıaka'nın bir dosyası, başka bir parti milletvekili ile birlikte düzenlendi. Birden fazla milletvekiline ait 45 dosya bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığı'na sunuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN