Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP, AK Parti kongresine davet edilmedi

22 Mayıs'ta yapılacak olan AK Parti kongresine siyasi partilerin liderleri davet edilirken, HDP bunun dışında tutuldu.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 22:55
HDP, AK Parti kongresine davet edilmedi

Parti genel merkezinde teşkilat başkanlığının koordinasyonunda, genel sekreter, bazı genel başkan yardımcıları ile genel merkez kadın ve gençlik kolları başkanlarından oluşan 10 kilik üst kurul, dün toplanarak kongre ile ilgili hazırlıkları ele aldı.

KONSEPT "KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM"

Parti genel merkezinde dün toplanan üst kurul, 2. Olağanüstü Büyük Kongre'nin konseptini "Kutlu yürüyüşe devam" olarak belirledi. Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulacak teklifin kabul görmesi durumunda materyaller bu konsepte uygun olarak hazırlanacak. Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, "Kutlu yürüyüşe devam" konseptiyle AK Parti'de "Davanın sürekliliği" vurgulanacak.

HDP KONGREYE DAVET EDİLMEYECEK

Toplantıda, kongreye davet edilecek siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, yabancı konuklar belirlendi. Buna göre, CHP Genel Başkanı , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel BaşkanıMustafa Kamalak, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel BaşkanıÖnder Aksakal, Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkanı İbrahim Çelebi'ye davetiye gönderilecek.

AK Parti yönetimi, "7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri ile terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu tavır nedeniyle" HDP'yi kongreye davet etmeyecek.

Kongreye, Memur-Sen, Hak-İş, TOBB, TESK, Türkiye Kamu-Sen, TZOB, Türk-İş, TÜSİAD, MÜSİAD'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu davet edildi. Şehit yakınları ve gaziler ile gazi yakınları da kongrede ağırlanacak.

Kongreye davet edilecek isimler üzerinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı da büyükelçiler, yabancı misyon şeflerine davetiye gönderecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP, AK Parti kongresine davet edilmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN