AP Başkanı vize serbestisi ile ilgili net konuştu

Giriş Tarihi: 11.5.2016 16:02
AP Başkanı vize serbestisi ile ilgili net konuştu

AP Başkanı Schulz: şartları yerine getirene kadar vize serbestisi ele alınmayacak

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Deutschlandfunk'a yaptığı açıklamada, 'ye Haziran ayında vize serbestisi sağlanması yönündeki beklentiye noktayı koydu. Schulz, şartlar yerine getirilmeden parlamentonun konuyu ele almasının sökonusu olmayacağını açıkladı. Schulz, bu nedenle kendisinin konuyu komisyona havale etmediğini de söyledi.

Zaman olarak hala her şeyin hala mümkün olduğuna dikkat çeken Schulz, 'nin istenilen değişiklikleri henüz ele almadığına vurgu yaptı. Schulz,"Ben 'nin bunu yapabileceğini göremiyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN VİZE AÇIKLAMASI

Türkiye'nin vize serbestisi için gerekli 72 şartın, aralarında terör yasası ve kişisel bilgiler konusundaki düzenlemelerin de yer aldığı beşini yerine getirmediğini belirten Martin Schulz, Türkiye'nin bu konuları ne zaman parlamentoda ele alacağına karar vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Schulz," Biz de ancak o zaman hareket planımızı buna nasıl adapte edebileceğimizi düşünebiliriz" dedi. AP Başkanı Schulz, Ekim ayında onayın çıkması için Türkiye'nin şimdiden parlamentoda konuyu ele almaya başlaması gerektiğini de söyledi.

AB BAKANI VOLKAN BOZKIR'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Türkiye'nin anlaşmazlık neticesinde Avrupa'ya sığınmacıların gitmesine izin vereceğini düşünmediğini de kaydeden Schulz, iki taraf arasında kapsamlı bir anlaşma yapıldığını ve bunun basitçe iptal edilemeyeceğini hatırlattı. Uluslarası alanda böyle politika yapılamayacığına vurgu yapan Schulz, Türkiye'nin de böyle bir politika izleyeceğini sanmadığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AP Başkanı vize serbestisi ile ilgili net konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN