Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanlık'ta kritik toplantı

Başbakanlık'ta oluşturulan 'Fethullahçı Terör Örgütü lel Devlet Yapılanması' ile  mücadele çerçevesinde oluşturulan koordinasyon birimi bugün toplanıyor.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 12:37 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 13:43
Başbakanlık'ta kritik toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatın ardından Başbakanlık'ta oluşturulan Fethullahçı Terör Örgütü lel Devlet Yapılanması' ile mücadele çerçevesinde oluşturulan koordinasyon birimi bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığında toplanıyor. Habertürk'te yer alan habere göre, MİT'ten MASAK'a, TİKA'dan Yurtdışı Türkler Başkanlığı'na kadar ilgili tüm devlet kurumlarının temsilcilerinin katılacağı toplantıda paralel yapı ile mücadelede son 2.5 yılda yapılanlar masaya yatırılacak.

Antalyada-15-feto-okuluna-kayyum" target="_blank"> ANTALYA'DA 15 FETÖ OKULUNA KAYYUM

YENİ DÖNEM YOL HARİTASI OLUŞTURULACAK

Paralel yapıyla mücadele amacıyla oluşturulan koordinasyon kurulu, bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığında toplanacak. MİT'ten MASAK'a, TİKA'dan Yurtdışı Türkler Başkanlığı'na kadar ilgili tüm devlet kurumlarının temsilcilerinin katılacağı toplantıda paralel yapı ile mücadelede son 2.5 yılda yapılanlar masaya yatırılacak. Yeni dönem için yol haritası oluşturulacak.

Toplantının gündeminde KPSS'de soruların sızdırılması, para aklama iddiaları, özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki paralel yapılanma, hukuki süreçlerde gelinen son nokta detaylı olarak ele alınacak. Paralel yapıya destek verdiği iddia edilen şirketlerdeki incelemelere dair gelinen son durum da görüşülecek. Paralel yapı ile ilgili daha önce inceleme süreci başlatan Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun tespitleri de toplantıda değerlendirilecek.

İŞTE FETÖ'NÜN SON ALÇAKLIĞI

YURT DIŞINA KAÇAN İSİMLER DE TOPLANTIDA KONUŞULACAK

Paralel yapı soruşturmalarında haklarında gözaltı kararı bulunan ancak yurtdışına kaçan bazı isimlerin de konuşulacağı toplantıda, bu isimlere dair uluslararası yasal süreçlerin hızlandırılması için atılacak adımlar da tartışılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlık'ta kritik toplantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN