Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'dan flaş "Kilis" açıklaması

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar: TSK bugüne kadar bin 300 DAEŞ mensubunu etkisiz hale getirdi

Giriş Tarihi: 11.5.2016 10:51 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 11:32
Genelkurmay'dan flaş Kilis açıklaması

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "Bugüne kadar Suriye ve Irak'ta TSK tarafından yaklaşık bin 300 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda silah, roket, mevzi, araç ve bina imha edilmiştir." dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Terörle mücadele harekatı, yurtiçinde ve yurtdışında , ve köy korucularımız tarafından ve kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Bu yöndeki gayretlerimiz teröristlerin tamamı etkisiz hale gelinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bunu da en az zayiatla ve masum insanlara zarar vermeden yapmaya çalışmaktayız." dedi.

IŞİD HEDEFLERİ VURULDU: 55 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Akar, şöyle konuştu:

"Benzer şekilde DAEŞ de özellikle bölgemize, genel olarak ise dünyaya tehdit teşkil eden en barbar terör örgütlerinden biridir. Bu örgütün hiçbir şekilde İslamı ve Müslümanları temsil etmesi söz konusu değildir. Önemli şehirlerimize yönelen kanlı intihar saldırılarının yanı sıra son zamanlarda sınırdaki ilimiz Kilis, DAEŞ tarafından hedef alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak biz DAEŞ'i terör örgütü olarak görmekteyiz, 2013'te bu tanımlama yapılmıştır ve o günden beri de bu örgüte karşı terörist muamelesi yapmaktayız. Bugüne kadar Suriye ve Irak'ta TSK tarafından yaklaşık bin 300 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda silah, roket, mevzi, araç ve bina imha edilmiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan flaş "Kilis" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN