Kılıçdaroğlu kumpasta ifade vermekten kaçtı

Baykal’a kurulan kaset kumpasıyla ilgili sert iddialarda bulunduğu için savcılık tarafından tanıklığına başvurulan lideri ifade vermeyecek

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Kılıçdaroğlu kumpasta ifade vermekten kaçtı
eski genel başkanı Baykal'ı genel başkanlık koltuğundan eden kaseti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izlediğini öne süren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, savcının tanık sıfatıyla ifade verme talebine olumsuz yanıt verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Anayasal Suçları Soruşturma Bürosu Başsavcı vekili önceki gün CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu 'deki özel kalem müdürü aracılığıyla önümüzdeki hafta savcılığa tanık olarak davet etti. Ancak bugüne kadar kumpasla ilgili bir çok iddiada bulunan Kılıçdaroğlu'nun savcılığa gitmeme kararı aldığı kaydedildi. Kılıçdaroğlu'nun yazılı ifade verceği öne sürüldü. Baykal daha önce konunun Kılıçdaroğlu'na da sorulmasını istemişti.

KILIÇDAROĞLU'NA 'KASET' ÇAĞRISI
'ORTAK DEĞİLSE İFADE VERMELİ'
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, konuyla ilgili "Kasetle Genel Başkanlık koltuğuna oturan Kılıçdaroğlu, kasetle ilgili talimatın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildiği iftirasını hiç çekinmeden söyledi. Kılıçdaroğlu'na soruyoruz, "Genel Başkanlık koltuğu karşılığında kendisi de bu kumpasa ortak mı oldu?' Bu işin bir parçası olduğu için mi ifade vermeye gitmemektedir? Bu işin ortağı olmadığını iddia ediyorsa, savcılığa gidip ifade vermeli ve kamuoyunu aydınlatmalı."

"BAYKAL KASETİNİ PARALEL VERDİ"

DOKUNULMAZLIK ÇARKI
CHP lideri Kılıçdaroğlu dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada dokununulmazlıkların kaldırılması için anayasayı değiştirmeye gerek olmadığını savundu. Kılıçdaroğlu "Kimin dokunulmazlığının kaldırılmasını istiyorsanız hep beraber kaldıralım. TBMM'de tiyatro oynatıyorsun, kimin dokunulmazlığını istiyorsan getir hep beraber kaldıralım diyoruz, kaçıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu kumpasta ifade vermekten kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN