"Paralel Devlet Yapılanması demokrasi ve için büyük tehlikedir"

Giriş Tarihi: 11.5.2016 15:29
Paralel Devlet Yapılanması demokrasi ve hukuk için büyük tehlikedir

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Paralel Devlet Yapılanması, devlet için bir tehdittir, demokrasi ve sistemi açısından büyük bir tehlikedir. Örgütün darbe girişimleri, devleti devirmeye yönelikti." dedi.

"Paralel Devlet Yapılanmasıyla Mücadele Toplantısı", Başbakan YardımcısıYalçın Akdoğan başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlendi.

Akdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Paralel Devlet Yapılanması örgütü, sadece hükümet ve AK Parti için değil, devlet için bir tehdittir, demokrasi ve sistemi açısından büyük bir tehlikedir. Bu örgütün güvenlik ve yargı bürokrasisi üzerinden kalkıştığı darbe girişimleri sadece hükümeti değil, devleti ve devletin ayakta kalmasını sağlayan kurumları devirmeye yönelikti." dedi.

"BU ASALAK YAPI DEMOKRATİK ARAÇLARI İSTİSMAR ETMİŞTİR"

Paralel Devlet Yapılanması'nın, esaret rejimi kurmak ve 'yi yabancı güçler adına uydu ülke haline getirmeyi amaçladığını ifade eden Akdoğan, şunları kaydetti:

"Bu hayalet ve asalak yapı, demokratik araçları, demokrasiye kastetmek için istismar etmiştir. Örgüt öncelikle kendisine manevi duygularla destek olan insanlara etmiştir, devleti ele geçirmeye çalışan bir casusluk şebekesine dönüşmüştür."

"DURAKSAMA OLUR MU?' DİYE BİRİLERİ ÜMİTLENMESİN'

Akdoğan, terörle mücadele çalışmalarına ilişkin, "AK Parti'nin kongresi var, yeni bir hükümet kurulacak, geçiş süreci. 'Acaba bu mücadelede bir duraksama olur mu, bir rehavet oluşur mu?' diye birileri ümitlenmesin. Hükümetimiz görevinin başındadır ve bu mücadele bu süreçte de aynı kararlılıkla devam etmektedir." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Paralel Devlet Yapılanması demokrasi ve hukuk için büyük tehlikedir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN