Dokunulmazlıklarla ilgili flaş gelişme!

Genel Kurulunda yeterli sayı bulunamadığı için Pazartesi yapılması beklenen dokunulmazlık teklifinin 1. tur oylaması yapılamayacak. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da, "AK Parti'nin önerisi CHP ve HDP iş birliğiyle engellendi. AK Parti grup önerisi görüşülemeden Meclis kapandı." açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 16:44 Güncelleme Tarihi: 12.5.2016 17:46
Dokunulmazlıklarla ilgili flaş gelişme!

Genel Kurulu, dokunulmazlıklarla ilgili AK Parti'nin anayasa değişiklik teklifi için yapılacak oylamayı bugünkü oturumda yeter sayıya ulaşılamadığı gerekçesiyle 16 Mayıs Pazartesi'nin gündemine alamadan kapandı.

Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili teklif bugün AK Parti'nin grup önerisi ile Pazartesi gününün gündemine alınacaktı. Oturum kapandığı için anayasa değişikliği teklifinin oylaması planlananın aksine Pazartesi yapılamazken, ilk tur oylamanın en erken Salı en büyük ihtimalle de Çarşamba günü yapılabileceği belirtiliyor. İkinci tur oylama için ise ilk turun ardından 48 saat geçmesi gerekiyor.

'DOKUNULMAZLIĞI SULANDIRIYORLAR'


Genel Kurul bugün TBMM Başkanvekili HDP milletvekili Pervin Buldan'ın başkanlığında toplanmasının ardından yeter sayısı için iki kez yoklama yapıldı. Buldan toplantı için yeter sayısı bulunamadığı için Genel Kurul oturumunu 17 Mayıs Salı günü yeniden toplanmak üzere kapadı.

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, oturumun kapatılmasının hemen ardından Genel Kurul salonunda diğer AK Parti'li vekillerle birlikte Buldan'a tepki gösterirken, bunun usulsüz olduğunu ve sorunu çözmek için TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a gideceklerini belirtti.

(Dokunulmazlıkların kaldırılması) AK Parti'nin önerisi CHP ve HDP iş birliğiyle engellendi. AK Parti grup önerisi görüşülemeden Meclis kapandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlıklarla ilgili flaş gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN