Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu, son yapılan 'Başkanlık Sistemi' anketini açıkladı

Bakan Veysel Eroğlu, yapılan anketlerde vatandaşın yüzde 65-70'inin başkanlık sistemini istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 10:59 Güncelleme Tarihi: 13.5.2016 11:21
Bakan Eroğlu, son yapılan 'Başkanlık Sistemi' anketini açıkladı

Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu, yapılan anketlerde vatandaşların yüzde 65-70'inin başkanlık sistemini istediğini, kendisinin de samimiyetle başkanlık sistemine inandığını söyledi. Eroğlu, AK Parti Manisa İl Başkanlığı ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında başkanlık sistemine de değinen Bakan Eroğlu, 'nin önünde çok önemli meselelerinin olduğunu vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

VATANDAŞIN YÜZDE 65-70'İ 'BAŞKANLIK ŞARTTIR' DİYOR

"Önümüzde çok önemli meseleler var. Başkanlık meselesi var. artık büyüdü. Başkanlık artık elzem hale geldi. Belki bundan 30 yıl önce başkanlık sistemine geçilmesi lazımdı. Ben de siyasi tarihi bilen bir kişi olarak ''de başkanlık vazgeçilmez bir sistemdir' diyorum. Dolayısıyla inşallah bundan sonra buna gayret edeceğiz. Zaten yapılan anketlerde de vatandaşın yüzde 65-70'i hakikaten 'Başkanlık şarttır' diyor. Bunu samimiyetle vurgulamak istiyorum, ben de başkanlığa yürekten inanan biriyim. Türkiye'nin daha da büyümesi, ileride herhangi bir şekilde koalisyon olduğu zaman kriz olmaması açısından başkanlık sistemi şarttır. İnşallah hep birlikte bunun için gayret sarf edeceğiz. Bunu da başaracağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü biz milletimize güveniyoruz."

Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemine yönelik sözlerine de değinen Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını doğru ve tutarlı bulmadığını belirtti.

"AĞZINDAN KAN DAMLAYANLARA İNAT HALKIMIZ BAŞKANLIĞA EVET DİYECEKTİR"

KILIÇDAROĞLU'NU AYIPLIYORUM

Eroğlu, milletin gerçek feraset sahibi olduğunu vurgulayarak, "Buradan Kılıçdaroğlu'nu ayıplıyorum. Bunlar ne biçim sözler? Millete güveniyorsan gidersin millete. Zaten mecliste ne yazıyor? 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' Biz onun için önce Allah'a sonra da milletimize güveniyoruz." dedi.

BAŞKANLIK TÜRKİYE'NİN VE TÜRKİYE EKONOMİSİNİN ÇIKIŞ YOLUDUR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu, son yapılan 'Başkanlık Sistemi' anketini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN