Can Dündar saldırısında önemli gelişme

Giriş Tarihi: 13.5.2016 13:56 Güncelleme Tarihi: 13.5.2016 16:40
Can Dündar saldırısında önemli gelişme

Dündar’a yapılan saldırıyla ilgili ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin'le, olayda kullanılan silahı temin ettiği öne sürülen Sabri B'nin saldırı günü görüştüğü ortaya çıktı.

Adalet Sarayı önünde Can Dündar'a yapılan saldırıyla ilgili ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye sevki sırasında C.'nin , kardeşi "Kaldır kafanı kardeşim dik dur" diye bağırdı. Ergün C. de ona "Biz her dikiz" diyerek cevap verdi. Şüpheliler önce savcılıkta ifade vermelerinin ardından hakim karşısına çıkmaları bekleniyor. Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'nden 12.30 sıralarında geniş güvenlik önlemleri altında çıkarılan 4 şüpheli adliyeye gönderildi. Adliye götürülüş sırasında en önde yer alan Ergün C.'nin kardeşi "Kaldır kafanı kardeşim dik dur. Biz vatan hayini değiliz. Bu vatana ihanet edenler utansın, dik dur" diye bağırdı. Bunun üzerine Ergün C. de "Biz her zaman dikiz" diyerek ona cevap verdi. Diğer şüpheliler konuşmazken, 4 şüpheli çevik kuvvet minibüsüne bindirilerek İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

SALDIRGAN MURAT ŞAHİN İLE SİLAHI TEMİN EDEN SABRİ B. SALDIRI GÜNÜ GÖRÜŞMÜŞLER

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin'le, olayda kullanılan silahı temin ettiği öne sürülen Sabri B'nin saldırı günü görüştüğü ortaya çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin'in olay günü adliyeye 08.00'de geldiği, öğle saatlerinde eve gittiği, ardından Sabri B. ile buluştuğu ve tekrar adliyeye gelerek saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edildi. Olayın ardından Sabri B'nin, saldırıyı organize ettiği ileri sürülen Ergün C. ile buluştuğu iddia edildi. Şahin'in emniyetteki ifadesinde, "Olayda kullandığım silahı bir hafta önce Sabri B'den bedelsiz olarak aldım" dediği öğrenildi. Sabri B'nin ise bu suçlamaları reddettiği ve silahla bir ilgisi olmadığını söylediği belirtildi. Öte yandan, Şahin'in eşinin emniyette verdiği ifadede, "Olay günü Murat öğle saatlerinde eve geldi, dolaptan bir şey alarak beline koydu" dediği bildirildi.

MURAT ŞAHİN GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA 4 ŞÜPHELİ BULUŞTU

Bugün adliyeye sevk edilen Ergün C, Sabri B, Sedat B ve Selçuk M'nin, saldırıdan 3 gün sonra Florya'daki bir evde buluştuğu güvenlik kameralarına yansıdı. Polis ekiplerinin yaptığı soruşturma kapsamında, Ergün C'nin saldırıyı organize ettiği, Sabri B'nin olayda kullanılan silahı temin ettiği ve Murat Şahin ile Ergün C. arasında aracılık yaptığı ileri sürüldü. Selçuk M'nin Ergün C'nin şoförü olduğu belirtilirken, Sabri B'nin ağabeyi Sedat B'nin de Murat Şahin'le birçok telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen 4 şüphelinin de suçlamaları reddettiği, olayla bir ilgileri olmadığını söylediği kaydedildi.

Dündar'a 6 Mayıs'ta İstanbul Adliyesi önünde silahla ateş açan Murat Şahin gözaltına alınmış, olayda NTV muhabiri Yağız Şenkal hafif yaralanmıştı. Olayla ilgili adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden, silahlı saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin tutuklanmıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, olayla ilgili sürdürdüğü çalışma kapsamında gözaltına alınan Ergün C, Sabri B, Sedat B. ile Selçuk M. adliyeye sevk edilmişti.

CAN DÜNDAR'A SALDIRIDA TUTUKLAMA!

CAN DÜNDAR'A SALDIRI SORUŞTURMASINDA EK GÖZALTI SÜRESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar saldırısında önemli gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN