Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sana rağmen başkanlık gelir

Adalet Bakanı Bozdağ: Başkanlık ’ye kanla değil, milletin iradesiyle gelecektir. Milletimiz ağzından kan damlayanlara inat başkanlığa ‘evet’ diyecektir

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Sana rağmen başkanlık gelir
Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da tepki gösterdi. Bozdağ, Twitter'da yaptığı açıklamada, "Halk iradesiyle seçilmiş TBMM'nin, anayasaya göre başkanlık sistemini kabul etmesi halinde başkanlık 'ye Kılıçdaroğlu'na rağmen gelir. Başkanlık 'ye kanla değil, milletin iradesiyle gelecektir, anayasayla gelecektir. Geldiğinde de kan değil bayram olacaktır. Kılıçdaroğlu, 'kan' demeye devam etse de aziz milletimiz gözünü kan bürümüşlere, ağzından kan damlayanlara inat başkanlığa 'evet' diyecektir" dedi. Hakim adaylarının kura töreni sonrası da açıklama yapan Bozdağ, "CHP'nin faşist yaklaşımının, parti genel başkanının ağzından yansımasıdır" ifadesini kullandı.

BANGLADEŞ'E GİTSİN
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da "Kılıçdaroğlu, Bangladeş'e gitsin. Orada siyaset idamlarla şekilleniyor" açıklamasını yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Kol kola girdiklerinin diliyle konuşmaya başladı. Kendisini milletimizin ferasetine emanet ediyorum. Tavsiyemiz özür dilemesi" dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı. AK Parti Grup Başkanvekilleri Naci Bostancı, Nurettin Canikli, İlknur İnceöz, Coşkun Çakır ve Bülent Turan ise ortak bir yazılı açıklama ile Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sana rağmen başkanlık gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN