Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de yarın kongre yok

’deki kongre tartışmasına son noktayı, 25. İcra Memurluğu koydu. Olağanüstü büyük kurultay yapılmayacak

Giriş Tarihi: 14.5.2016
MHP’de yarın kongre yok
2'nci İcra Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz'ın, mesai bitimine dakikalar kala verdiği karar doğrultusunda 'nin yarın olağanüstü kongreye gideceği konuşulmaya başlamıştı. Ancak tartışmalara Ankara 25. İcra Dairesi son noktayı koyarak, kongrenin yapılamayacağına karar verdi. Ankara 25. İcra Dairesi'nin kongre yapılmaması için tedbir alınması kararı, akşam saatlerinde 2. İcra Hukuk Mahkemesi'nce kaldırıldı. Bunun ardından Gemerek'teki Asliye Hukuk Mahkemesi de daha önce aldığı tedbir kararını Ankara Valiliği'ne gönderdi. Bu kez akşam saatlerinde, Ankara 25. İcra Memurluğu'ndan bir karar daha çıktı. İcra Dairesi, Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararının geçerli ve yürürlükte olduğunu belirterek, kongrenin yapılamayacağına karar verdi. Kararda, Ankara 2. İcra Hakimliliği'nin bu süreçte karar vermeye yetkili olmadığı da vurgulandı. Adalet Bakanlığı da görüşünün sorulması üzerine, "tedbir kararının geçerli olduğunu" bildirdi. Son açıklama ise Ankara Valiliği'nden geldi. Kongrenin yapılamayacağının anlaşıldığını belirten valilik, mahkeme kararları doğrultusunda işlem tesis edileceğini açıkladı.

OKYANUS ÖTESİNİN OYUNU
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mahkeme sürecini Twitter üzerinden değerlendirdi. Çok net ifadelerle konuşacağını vurgulayan Bahçeli, "15 Mayıs'ta Kurultayımız yoktur. Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir" açıklamasını yaptı.

'MAZİSİ BİLİNEN HAKİM'
MHP Genel Merkez avukatı Yücel Bulut, kongre sürecine yetkisi olmadığı halde müdahale eden Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz, "kimliği ve mazisi iyi bilinen hakim" ifadesini kullandı. Yaz, HSYK'daki Paralel Yapı mücadelesi öncesinde Başmüfettiş olarak görev yaparken, Ankara Hakimliği'ne düz hakim olarak gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’de yarın kongre yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN