Yargılanacaklar

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Yargılanacaklar

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşine yönelik tehdit iddiasıyla ilgili karar Yargıtay’dan döndü. Sarıgül ve oğlu tehdit ve hakaretten yargılanacak

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi İnönü, 18 Aralık 2014'te eski Şişli Belediye Başkanı 'ün kendisini ve eşini ölümle tehdit ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak Cumhuriyet Savcısı Bülent Başer tarafından yürütülen soruşturma dosyası bir anda el değiştirmiş, 4 Şubat 2015'te ise Cumhuriyet Başsavcı Vekili Selamettin Celep dosya hakkında takipsizlik kararı vermişti. Hayri İnönü'nün avukatı aracılığıyla yaptığı başvuru ardından Yargıtay dava için yeterli delilin bulunduğuna hükmederek dosyayı yeniden ele alınmak üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Hazırlanan iddianamede Mustafa Sarıgül'ün hakkında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü belediyenin üst düzey bürokratları arasında değişiklikler yaptığı ve oğlu belediye başkan yardımcısı Emir Sarıgül uhdesinde bulunan bir kısım görevleri kendi uhdesine aldığı gerekçesiyle tehdit ettiği, hakarette bulunduğu ileri sürüldü.

HAYRİ İNÖNÜ'DEN ŞOK İDDİA: SARIGÜL MAFYA TUTTU...

TEHDİT VE HAKARET
Mustafa Sarıgül'ün ayrıca Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'yü mesajla tehdit ettiği öne sürüldü. Emir Sarıgül'ün de yine Hayri İnönü'yü tehdit ettiği iddia edildi. İddianamede Hayri İnönü eşi Nazlı İnönü ile birlikte müşteki olarak yer aldı. Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargılanacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN