Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16 dokunulmazlık dosyası daha Başkanlığında

Giriş Tarihi: 16.5.2016 17:02
16 dokunulmazlık dosyası daha TBMM Başkanlığında

Aralarında Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da olduğu bazı milletvekillerine ait 16 dokunulmazlık dosyası daha Başkanlığına sunuldu.

Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin yarın Genel Kurulunda görüşülmesinden önce Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları geldi. Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın yanı sıra; Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, TBMM İdare Amiri ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Erkan Akçay'ın, HDP milletvekilleri Bedia Özgökçe Ertan, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız, Nihat Akdoğan, Behçet Yıldırım, Alican Önlü, Tuğba Hezer Öztürk, Dirayet Taşdemir'in ve Mehmet Emin Adıyaman'ın Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

BÜLENT TURAN: DOKUNULMAZLIK TAKVİMİNDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK

DOSYASI DÜZENLENEN MİLLETVEKİLİ 138'E YÜKSELDİ

Komisyona gelen dokunulmazlık dosyasının sayısı 667'ye ulaştı. Bunların 46'sı AK Parti, 192'si , 405'i HDP, 20'si MHP milletvekillerine, 5'i ise Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya ait. Nazlıaka'nın bir dosyası, başka bir parti milletvekili ile birlikte düzenlendi.

Hakkında dokunulmazlık dosyası düzenlenen milletvekili sayısı da 138'e yükseldi. Bunların 27'si AK Parti, 51'i CHP, 50'si HDP, 9'u MHP milletvekili ve biri ise Nazlıaka. Birden fazla milletvekiline ait dosya sayısı ise 47 oldu.

HDP'DEN DOKUNULMAZLIK SABOTAJI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 dokunulmazlık dosyası daha TBMM Başkanlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN