" 2016" tatbikatı

Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Kuvvetleri Komutanlığı tarafından planlanan Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edilen " 2016" tatbikatı kapsamında, Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde liman ziyaretine katıldı.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 14:32

Donanma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Oramiral Kösele ilk olarak ada meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Kaymakam Muhittin Gürel, 5'inci Komando Alay ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Haluk Sevim ile Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Eser'i ziyaret eden Oramiral Kösele, daha sonra adada yaşayanlarla sohbet etti.

Veysel Kösele'ye ziyaretlerinde, Hava Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma ve Çanakkale Boğaz Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu da eşlik etti.

Oramiral Kösele, daha sonra Kaymakam Gürel, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sevim, Belediye Başkan Vekili Eser ile adadaki şehit ve gazi yakınlarıyla fırkateyn de yemek yedi.

"Beyaz Fırtına 2016" tatbikatı

Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de,16-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının düzenli olarak icra ettiği " 2016" tatbikatına, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 12 fırkateyn, 7 korvet, 13 hücum bot, 7 denizaltı, 1 amfibi gemi, 12 lojistik destek gemisi, 1 istihbarat gemisi ve 2 mayın avlama gemisi olmak üzere toplam 55 gemi, 5 deniz karakol uçağı ve 14 helikopter, Hava Kuvvetleri Komutanlığından av bombardıman uçakları ve havadan ihbar kontrol uçağı, Sahil Güvenlik Komutanlığından da 1 arama kurtarma gemisi, 10 sahil güvenlik botu ve 2 arama kurtarma helikopteri katılıyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Beyaz Fırtına 2016" tatbikatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN