Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yapı’nın gasp ettiği çiftlik Hazine’ye

Giriş Tarihi: 16.5.2016
Paralel Yapı’nın gasp ettiği çiftlik Hazine’ye
Paralel Yapı'nın, merkezde gasp ederek üzerine çiftlik yaptığı Kaynak Holding bünyesindeki 4 bin 500 dönümlük devlet arazisi, Hazine'ye geri verildi. Arazinin üzerindeki çiftlikle birlikte sağlam olarak teslim alınması, tapudan terk edilmesi ve alınamayan kira bedellerinin tahsil edilmesi için işlem başlatıldı.

KAYYUMA BİLDİRİLDİ
Kaynak Holding'e FETÖ/PDY soruşturması kapsamında sulh ceza hâkimliğince örgüte finansman sağlandığı gerekçesiyle kayyum atamıştı. Kayyumun şirketler üzerinde yaptığı incelemelerde, Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren, Tekirdağ'da hayvancılık işleriyle ilgili kurulu olan bir şirketin ise mal kaçırdığı belirlendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu, büyük bir titizlikle yürüttüğü soruşturma kapsamında " ve Hayvancılık" adlı şirketin, Kırklareli merkezinde bulunan 4 bin 500 dönümlük devlet arazisine el koyduğunu tespit ederek kayyuma bildirdi.

30 YILLIĞINA KİRALANDI
Harekete geçen kayyum söz konusu şirkete bir genel müdür atadı. Yapılan incelemelerde "Baran Çiftliği" olarak bilinen mülkiyeti Hazine'nin olan arazinin, 30 yıl süreyle FETÖ/ PDY bağlantılı şirkete ihale yöntemiyle kiraya verildiği ancak Baran Tarım Hayvancılık Şirketi'nin Milli Emlak Müdürlüğü ile yaptığı sözleşme hükümlerine aykırı davrandığı tespit edildi. Tespitler sonucu Kırklareli Valiliği, arazinin yapılan sözleşmenin inceleme raporunda bahsedilen nedenlerle iptali ve tapudan terkin edilerek, arazi üzerindeki çiftlikle birlikte sağlam olarak teslim alınması, araziyi rızayen tapudan terk etmedikleri takdirde ise gerekli yasal işlemlerin başlatılması, alınamayan kira bedellerinin ise tahsil edilmesi için ilgili kurumlara bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı’nın gasp ettiği çiftlik Hazine’ye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN