Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'de temayül yoklamaları tamamlandı

AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayını belirlemek için iki gündür süren temayül yoklamaları tamamlandı.

Giriş Tarihi: 17.5.2016 17:27
AK Parti'de temayül yoklamaları tamamlandı

Parti genel merkezinde yapılan temayül yoklamalarının ikinci gününde, Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleri ve 26. Dönem milletvekillerinin de aralarında bulunduğu, 474 kişi genel başkan adayıyla ilgili görüş bildirmeleri için davet edildi.

Davet edilen isimlerden bazılarının mazeret bildirerek, bazılarının ise şehir dışı ve yurt dışı programları nedeniyle yoklamaya katılamadıkları belirtildi.

Temayül yoklamasının ilk gününde de yönetici pozisyonunda bulunan teşkilat mensupları, il başkanları, il belediye başkanları, il genel meclis başkanları ve büyükşehirlerdeki belediye meclis başkanvekilleri davet edilerek yeni genel başkan adayıyla ilgili görüş ve kanaatleri alındı.

İki günlük temayül yoklamasında yaklaşık 800 partilinin görüşüne başvuruldu.

Başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 'ın yaptığı Temayül Komisyonu, istişari mahiyette gerçekleştirilen yoklamaların sonuçlarını bu akşamdan itibaren değerlendirmeye başlayacak.

Değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından perşembe günü genel başkan adayının açıklanması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de temayül yoklamaları tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN