Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'El mi yaman bey mi yaman herkes görmüş olacak'

Giriş Tarihi: 17.5.2016 14:48
'El mi yaman bey mi yaman herkes görmüş olacak'

AK Parti Grup Başkanvekili 'dan gündeme ilişkin önemli açıklamalar...

AK Parti Grup Başkanvekili , "Siyaset üzerinde bir kambur var tabiri caizse. Bu kamburu hep beraber kaldıralım istiyoruz. AK Parti'nin yanlışı varsa, AK Partililer yargılansınlar, 'nin, 'nin, HDP'nin, kimin varsa yargılansınlar." dedi. Turan, temayül yoklaması için parti genel merkezine gelişinde, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Dokunulmazlıkla ilgili anayasa değişikliği teklifinin, Meclis'in gündemine geç saatlerde de olsa geleceğini belirten Turan, "Ümit ediyorum, toplumumuzun, şehit annelerimizin, gazilerimizin, toplum vicdanının beklentisi kabul görecek. Bununla ilgili üç partinin duruşu net. 'Hayır' diyen var, 'evet' diyen var ancak az önce yine gördük ki özellikle Anamuhalefet partisinin içerisindeki akıl karışıklığı, zihin karışıklığı en önemli gündem maddesi diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

BÜLENT TURAN: DOKUNULMAZLIK TAKVİMİNDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK

"CHP, TARİHTE BİRÇOK YANLIŞIYLA ANILAN BİR PARTİ"

Turan, CHP'nin, "tarihte birçok yanlışıyla anılan bir parti" olduğunu söyleyerek, "İnşallah bugün bir başka yanlışı arşivine eklememiş olur, bir başka yanlışı yapmamış olur. Çünkü şimdiye kadar onlarca CHP'li vekilin Genel Başkanının 'evet' açıklamasına rağmen 'hayır' diyeceklerini, oylamaya katılmayacaklarını söylediklerini gördük. Ancak şimdiye kadar bir tane CHP'li arkadaşın çıkıp da 'ben dokunulmazlıklar kaldırılsın diye oy vereceğim, evet diyeceğim' dediğini duymadık." değerlendirmesini yaptı.

16 DOKUNULMAZLIK DOSYASI DAHA TBMM BAŞKANLIĞINDA

"BENİM FEZLEKEM VAR, BEN EVET DİYECEĞİM"

Kendisinin de fezlekesinin olduğuna dikkati çeken Turan, şöyle devam etti: "Benim fezlekem var, ben 'evet' diyeceğim. Bunu söylüyorum ama aynı şekilde CHP'de de 'evet' diyecek arkadaşların olduğuna inanmak istiyorum. Nasıl ki 'hayır' diyen arkadaşlar açıklama yapıyorlar, CHP içerisinde aynı şekilde 'evet' diyeceklerin de olmasını ümit ediyorum. HDP'nin 'hayır' tavrı net, MHP'nin 'evet' tavrı net, AK Parti'nin 'evet' tavrı net ama CHP'de şimdiye kadar 'hayır' diyenlerin olduğunu görmekle beraber 'evet' diyenleri görmedik."

HDP'DEN DOKUNULMAZLIK SABOTAJI

"SİYASET ÜZERİNDE BİR KAMBUR VAR"

Turan, dokunulmazlıkların sıradan bir anayasa değişikliği, sıradan bir kanun görüşmesi olmadığını, toplum vicdanıyla ilgili mesele olduğunun altını çizdi. "Siyaset üzerinde bir kambur var tabiri caizse, yıllardan beri tartışılan mesele var." ifadesini kullanan Turan, şunları kaydetti:
"Sadece terör değil diğer iddialarla da ilgili siyaset kurumunun üzerinde bir kambur var. Bu kamburu hep beraber kaldıralım istiyoruz. AK Parti'nin yanlışı varsa AK Parti'liler yargılansınlar. CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin kimin varsa yargılansınlar. Ancak son dönemde dokunulmazlığın sadece terör faaliyetlerinde bir zırh olarak kullanılıyor olmasından herkes rahatsız. Biz bunu şehit annelerinin talebi üzerine yapıyoruz. Biz, bunu gazilerimizin talebi üzerine yapıyoruz. Bazen diyorlar ki 'Gündemde yokken siz getirdiniz'. Hayır, gitsinler şehit annelerini, gazileri ziyaret etsinler. Toplumun talebi var mı yok mu görsünler. Ben ümit ediyorum, olağanüstü bir aksilik olmaksızın görüşmeleri sabaha doğru bitiririz. İnşallah, cuma günü de ikinci oylamayı yapıp, Türkiye'nin gündeminden artık dokunulmazlıkları kaldırırız."

"EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN, HERKES GÖRMÜŞ OLACAK"

"Referandum mu görüyorsunuz?" sorusuna Turan, "Referandum veya değil, İçtüzük'te, anayasada bu işlerin nasıl olacağı belli. Sayımızın nerede kalacağına bakacağız ve ona göre karar vereceğiz. Referandumsa referandum, bundan korkumuz yok. Ama böyle bir meseleyi Meclis kendi içinde halletmesi gerekir diye düşünüyorum. Zaten üç partinin 'evet' demesi ihtimali söz konusu. Üç parti 'evet' derse 400'den fazla sayıyla geçecek ama geçmezse hiçbir şeyden korkumuz yok. Biz millete güveniyoruz. Milletimizin talimatı için bunu yapıyoruz. Bu meseleyi milletimize götürürüz, el mi yaman bey mi yaman herkes görmüş olur." karşılığını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'El mi yaman bey mi yaman herkes görmüş olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN