yalnız değil’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valisi Tapsız’a “Her Kilisliler’in yanındayım. Ekonomik ve güvenlik tedbirleri için talimat verdim” dedi

Giriş Tarihi: 17.5.2016
‘Kilis yalnız değil’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün saat 13.30'da İstanbul'daki Huber Köşkü'nde Valisi Süleyman Tapsız ve beraberindeki heyeti kabul etti. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da hazır bulunduğu görüşmede, AK Parti Kilis milletvekilleri Reşit Polat ve Hilmi Dülger ile Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara da yer aldı. Kabulde görüşülen konular arasında Kilis'in aylardır terör örgütü DAEŞ'in roketatar mermilerine hedef olması da yer aldı. 1.5 saat süren kabul sonrası açıklama yapan Tapsız yaşadıkları sıkıntılarını anlattıklarını belirterek "Cumhurbaşkanımız her Kilisliler'in yanında olduğunu Kilis'in yalnız olmadığını ve Kilislilerin bunu bilmesini özellikle bizlere de vurgulayarak ifade ettiler. Gerekli her türlü önlem ve tedbirin alındığını bundan sonra da alınmaya devam edeceğini özet olarak ifade ettiler. Özellikle ekonomik olarak bazı esnafımızla ilgili alınması gereken tedbirler var. Esnafın hem kredi borcu hem SGK'ya olan borçlarının ertelenmesi ve bununla ilgili tedbirlerin alınması, ayrıca devlet bankalarından faizsiz kredi alınmasıyla ilgili konularda gerekli talimatlar verildi. Askeri yönden de gerekli önlem ve tedbirlerin alındığını ifade etti" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİLİS VALİSİ'Nİ KABUL ETTİ
18 Ocak'tan bugüne kadar 25 kilometre uzaklıktaki DAEŞ kontrolündeki Bab bölgesinden atılan yaklaşık 80 Katyuşa roketatar mermisi Kilis'e düştü. Düşen mermiler nedeniyle 21 kişi hayatını kaybederken
100'e yakın kişi de yaralandı.

ŞEHİT AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkâri ve Mardin'de şehit olan Tunahan Kartal, Müjdat Kerem Şahan, Burak Abikebahşi, Mekan Şahin, Ömer Saadettin Bakır, Nazmi Kapucu, Muammer Arı,Fatih Özdemir, İbrahim Akarsu, Abdullah Şimşek, Ekrem Çelik'in ailelerine birer başsağlığı telgrafı gönderdi.

AY SONU AFRİKA TURU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mayıs-3 Haziran arasında ve Kenya'ya ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan 31 Mayıs-1 Haziran arasında Uganda'yı, 1-3 Haziran arasında da Kenya'yı ziyaret edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kilis yalnız değil’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN