Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu’na Erdoğan’dan dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, lideri Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin Meclis’teki grup toplantısında kullandığı ifadeler nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 19.5.2016
Kılıçdaroğlu’na Erdoğan’dan dava
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanı hakkında, partisinin 17 Mayıs'taki TBMM Grup toplantısında kullandığı ifadeler nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Hüseyin Aydın ve Tuğba Sağlam Eker'in Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, konuşmasında, Erdoğan'ın "şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakarette bulunduğu" ifade edildi. Erdoğan'ın onur ve saygınlığına yönelik ifadeler sarf ettiği belirtilen dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yer verildi. Davalının bu ifadeleri nedeniyle eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı bildirilen dilekçede, "Davalı her defasında bir önceki seviyesiz ve düzeysiz açıklamalarına yenilerini ekleyerek üslubunu çirkinleştirmektedir. Davalı marazi bir şekilde Cumhurbaşkanına hakaret etmeyi itiyat haline getirmiştir. Açıklamalarının akıl, mantık ve vicdan ölçeğinde bir izahı da bulunmamakta. Davalının muvazenesini yitirdiği hususunda artık tereddüt bulunmamaktadır" denildi. Erdoğan'ın avukatları, Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ve Edirne milletvekili olan Okan Gaytancıoğlu hakkında ise, 16 Mayıs'ta partisinin Keşan ilçe binasında sarf ettiği sözlerle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ettiği suçlamasıyla 50 bin TL'lik tavzminat davası açtı.

REFERANDUM İHTİMALİ CHP'YE GERİ ADIM ATTIRDI
CHP'nin dokunulmazlık oylamasının ilk turunda hayır oyu kullanmasında AK Parti'den fire olacağı beklentisinin etkili olduğu belirtildi. Çıkan sonucun referandumu işaret etmesi CHP yönetimini, oylamaya ilişkin yeni strateji arayışına itti. Oylama sonuçları dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'da da masaya yatırıldı. Toplantıda, olası bir referandumun sonuçları ve sürecin "CHP-HDP ittifakı" ve "CHP teröre destek veriyor" kampanyasına dönüşebileceği yönünde görüşler ortaya konuldu. Muharrem İnce, Deniz Baykal, Birol Ertem ve Gürsel Erol ilk tur oylamaya katılmazken, İnce dahil 130 vekilin ikinci oylamaya katılacağı öğrenildi. AK Parti ve fire vermezse 12 CHP'linin oyu teklifin referandumsuz kabulü için yeterli olacak. CHP'nin yarın 'evet' oyu vereceği kaydediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’na Erdoğan’dan dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN