Meclis, ikinci tur için bugün toplanıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2016 07:03 Güncelleme Tarihi: 20.5.2016 09:48
Meclis, ikinci tur için bugün toplanıyor

Meclis Genel Kurulu, dokunulmazlık görüşmelerinin ikinci tur oylamaları için bugün saat 10.00’da toplanıyor. CHP'nin ilk turda olduğu gibi terör örgütüne destek veren HDP'nin arkasında durup durmayacağı merak konusu oldu.

Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda ikinci tur oylamalar bugün yapılıyor. Genel Kurulu bugün saat 10.00'da toplanacak. Genel kurulda 2 madde ile teklifin tümünün oylaması yapılacak. Milletvekilleri toplamda 3 gizli oylamaya girecek. AK Parti, görüşmesiz oylama yapılacak oturumları TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yönetmesini kararlaştırdı. Böylece oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Ahmet 'ın bu kez oy kullanması sağlanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DOKUNULMAZLIK AÇIKLAMASI!

AK Parti 316 oyla genel kurulda bulunacak. MHP'nin firesiz "Evet", HDP'nin firesiz "Hayır" oyu kullanması bekleniyor. CHP ise düzenlemeye karşı çıkan milletvekillerinin "Hayır" tavrında ısrar etmesi nedeniyle zorlanıyor.

138 DOSYA YARGIYA GİDECEK

330-367 arasında oy çıkarsa paket Resmi Gazete'de yayımlandıktan 60 gün sonraki pazar günü referanduma sunulacak. 367'nin üzerinde kabul edilirse referandumsuz kabul edilmiş sayılacak. Bugün ikinci oylaması yapılacak teklif, Anayasa'ya geçici bir madde eklenmesi suretiyle, hakkında bugün itibarıyla fezleke bulunan milletvekillerinin, bu fezlekelerle sınırlı olmak üzere dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngörüyor. Teklif kabul edilirse, bugün itibarıyla 667 fezlekede 138 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılarak, yargılanmaları sağlanacak. Mahkemeler, milletvekillerini bu değişikliğe dayanarak tutuklu da yargılayabilecek.

DOKUNULMAZLIKTA CHP-HDP İTTİFAKI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis, ikinci tur için bugün toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN