Bunlar daha iyi günleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık oylaması öncesinde yurtdışına giden HDP’li vekilleri eleştirdi: Arabalarında, tabutlarda silah taşıyanlar şimdi kaçmaya başladı. Niye kaçıyorsunuz?

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Bunlar daha iyi günleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çoruh Havzası'ndaki baraj ve hidroelektrik santrallerde inceleme yaptıktan sonra Artvin'in Yusufeli ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

ZAFERLE NOKTALANACAK: Bu akşam (dün) leyle-i Berat. Rabbim leyle- i Beratınızı, Beratımızı mübarek kılsın. "Ne isterseniz isteyin benden, vereyim"' diyor, Rabbimiz. İnşallah o anı hep birlikte yakalayalım. Ve şu terörle mücadelede inşallah bizleri bir an önce zafere ulaştırsın diyorum. Er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır. Ve şu andaki günler, bunların iyi günleridir. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimize Rabbimden şifalar diliyorum. Bu gece dualarınızda şehitlerimizi, gazilerimizi, vatanımızı ve bizleri unutmayın.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RİZE'DE ÇAY HASADI YAPTI!

MİLLETİMİZİN DEDİĞİ OLDU: Parlamento'da milletimizin dediği oldu. Milletimiz ne istiyordu. Diyordu ki "Biz bu millete ihanet edenleri Türk milletinin Parlamentosu'nda görmek istemiyoruz." Netice de bu oldu. 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek istenen bilete, Parlamento, "hayır" dedi, bunun kararını yargı vermelidir ve yargıya gönderiyor. Hayırlı olacak inşallah.

ZAYİ ETMEYİZ: Biz bir hukuk devleti içindeyiz. Hukuk devletinin içinde biz, hakkı olanın hakkını zayi etmeyiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kaldı ki, şu yapılanlar kim için? Benim için değil. Biz bugün varız, yarın yokuz. Gidiciyiz. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu kubbede hoş bir sada bırakalım diyoruz. Yarın lanetle anılanlardan değil, rahmetle anılanlardan olmak istiyoruz.

NİYE KAÇIYORSUNUZ?: Göreve geldiğimizde 26 tane havalimanımız vardı. Şu anda genelinde 55 havalimanımız var. Buralara kolay gelinmedi. Bu terör örgütü Hakkari'ye havalimanı yaptık, havan topu, roket attılar. Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Onun desteklediği siyasi parti de Parlamento'da terör estirmeye başladı. Arabalarında, tabutlarda silah taşıyanlar şimdi 'den kaçmaya başladı. Niye kaçıyorsunuz?

PARALEL İLE PKK OMUZ OMUZA
"Tek devlet, bizim bir devletimiz var. Başka bir devlet, asla...Paralel Devlet diye bir şey çıkmış. Bunlar şimdi bölücü terör örgütüyle omuz omuza dolaşıyorlar. Paralel Devlet Yapılanması'nın içinde olan saf, temiz kardeşlerime sesleniyorum. Bak, bu yapı bölücü terör örgütüyle omuz omuza dolaşıyor. Siz, o saf kardeşlerim, tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanettir, bunu böyle biliniz. Onun için de biz tek devletten asla sapmayacağız, taviz de vermeyeceğiz."

OPERASYONLARI SONUÇLANDIRACAĞIZ
"Bu topraklar üzerinde gözü olanlar bunun bedelini çok ağır ödüyorlar, ödemeye devam edecekler. Bu operasyonlar bitmeyecek, bu operasyonları sonuçlandıracağız. Benim Güneydoğu'da, Doğu'da, ülkemizin değişik yerlerinde halkım, milletim huzuru yakaladığı ana kadar bu devam edecek. Yani milli birliğimiz ve kardeşliğimiz asla bozulmayacak. Onun için Rabia'mızı hep beraber söyleyelim. Bütün , Yusufeli'nden duysun. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet... Bunu gerçekleştirmek için bir şey daha yapmamız lazım. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."

ADIM ADIM İZLİYORUZ
"Her yerde ne diyorum. Bizim bir Rabia'mız var. Bu Rabia'da ilk madde, tek millet. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abhazasıyla, 79 milyon, tek millet. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Biz herkese insan olarak bakıyoruz. Bu Kürt'tür sev, Türk'tür sevme, yok öyle şey. Biz insana insan olduğu için değer veren bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu toprağın uğrunda ölenler olduğu için, bu topraklar vatan olmuştur bize. 780 bin kilometrekareyle vatandır. Çıkmışlar, burada kendilerine göre ameliyat yapmaya kalkıyorlar. Boşuna heveslenmeyin. Sizleri adım adım izliyoruz, izlemeye devam edeceğiz."

İSLAM ALEMİNİN KANDİLİNİ KUTLADI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, vatandaşların ve İslam aleminin Berat Kandili'ni kutladı. Erdoğan, Twitter'dan yayımladığı mesajında "Ramazan'ın müjdecisi, Cenab-ı Hakk'ın dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği Berat Gecemiz tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olsun" dedi.

ÇAY KIRDILAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesindeki temaslarının ardından Rize Ziraat Çay Bahçesi'ne geldi. Eşi Emine Erdoğan ile çay makasını alarak hasat yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "18 gün oldu, bu birinci hasat. Buna biz 'mayıs çayı' deriz. Yarıyı geçmiş vaziyetteyiz ve en fazla hasadı mayıs çayında alırız, ikinci hasatta biraz daha düşer, üçüncüde ciddi manada düşer. Dördüncü neredeyse yok gibidir. Eskiden benim Rizeli hanım kardeşlerim, annelerimiz filan çok daha büyük çile çekiyordu. Şu anda bu yapılan toplamayı onlar elleriyle yaparlardı" dedi. Beyaz çayın yaş haldeki kilogramının 400 lira, işlenmişinin ise 4 bin lira olduğunu belirten Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile "stevia" (şeker otu) bitkisinin bulunduğu bölüme geçerek, hasadını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve beraberindekilerle birlikte daha sohra ÇayKur'a ait Cumhuriyet Çay Fabrikasını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Rize Valisi Ersin Yazıcı da eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunlar daha iyi günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN