Ve Erdoğan hükümeti kurma görevini verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul ederek, 65. Hükümet'i kurmakla görevlendirdi.

Giriş Tarihi: 22.5.2016 18:36 Güncelleme Tarihi: 23.5.2016 01:02
Ve Erdoğan hükümeti kurma görevini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı 'ı 65'inci Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İzmir Milletvekili ve AK Parti Genel Başkanı 'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul ettiği belirtildi.

Erdoğan'ın, kabulde Yıldırım'ı 65. Hükümeti kurmakla görevlendirdiği bildirildi.

RESMİ GAZETE'DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ı 65'inci Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirmesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin akşam saatlerinde yayınlanan bugünkü mükerrer sayısına göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni hükümetin kurulmasına imkan sağlamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 64. hükümetin istifasını sundu.

64. hükümetin istifasını kabul eden Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun yeniden kurulması için Anayasanın 109. maddesi uyarınca AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ı görevlendirdi.

KÜLLİYEDEN AYRILDI

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden ayrıldı.

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden ayrıldı. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümeti kurma görevini Yıldırım'a verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırımı kabul etti

"ÜRETİM DEVRİMİ İLE TAÇLANACAKTIR"

Hazar Stratej Enstitüsü (HASEN) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yavuz, Binali Yıldırım'ın başbakanlığında Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşliğin ve stratejik ortaklığın çok daha ileri noktalara taşınacağını belirtti.

Yavuz yaptığı yazılı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın, AK Parti Genel Başkanı olmasından ve hükümeti kurmakla görevlendirilmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye'nin son 14 yılda altyapı ve ulaşım yatırımlarında kaydettiği başarının en önemli mimarının Binali Yıldırım olduğunu kaydeden Yavuz, Cumhuriyet tarihinin en uzun süre bakanlık yapan ismi olan Yıldırım'ın, Başbakanlık görevinde de başarılı olacağından emin olduğunu belirtti.

"Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, hızlı tren projeleri, havalimanları, limanlar, duble yollar, otoyollar, tüneller, marinalar gibi yüzlerce projede hep Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Binali Yıldırım'ın imzasının görüldüğünü vurgulayan Yavuz, Türkiye'nin dünyadaki en gelişmiş telekomünikasyon ve internet altyapısına sahip olmasının da yine Binali Yıldırım ve başarılı ekibinin eseri olduğunu dile getirdi.

Binali Yıldırım'ın gerçekleştirdiği altyapı devriminin Başbakanlık görevinde de devam edeceğini ifade eden Yavuz açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde gerçekleşen altyapı devrimi, önümüzdeki dönemde üretim devrimi ile taçlanacaktır. Sayın Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlığı, ülkemizi 2023 hedefleri ile buluşturacaktır." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'ın Türkiye ve Azerbaycan'ın ortak yürüttüğü projelere verdiği desteğe yakından tanık olduğuna da dikkat çeken Kenan Yavuz, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Sayın Bakanımızın, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketinin (SOCAR) projelerine verdiği desteğe ve İzmir milletvekili olarak kent için hayati önem taşıyan, birçok altyapı projesinin tamamlanmasındaki rolüne herkes gibi ben de çok yakından tanık oldum. HASEN olarak da geçen ekim ayında kamuoyumuz ile paylaştığımız 'Modern İpek Yolu'nda Stratejik Üs: İzmir' başlıklı panelimizi de kendisi ile gerçekleştirmiştik.

Ülkemizin başta enerji olmak üzere stratejik menfaat ve ortaklıklarında kendisinin emeğini biliyor ve çok önemsiyoruz. Sayın Binali Yıldırım'ın Türkiye-Azerbaycan cumhurbaşkanlarımızın liderlikleri ile yürüyen rafineri, petrokimya, enerji, liman ve TANAP projelerine verdiği desteğe çok yakından şahit oldum, desteğini hep yanımızda gördüm. Bu gayreti ve desteği "Tek Millet, İki Devlet" ülküsüne olan inancının en somut göstergesi olmuştur.

Sayın Yıldırım'ın başbakanlığında, Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve stratejik ortaklığı çok daha ileri noktalara taşınacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum."


AK PARTİ 2. OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ

AK PARTİ 3. GENEL BAŞKANINI SEÇTİ


YENİ HÜKÜMET NE ZAMAN KURULACAK?

İŞTE AK PARTİ'NİN YENİ YÖNETİM KADROSU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve Erdoğan hükümeti kurma görevini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN