Davan davamız

Davan davamız

AK Parti’nin yeni genel başkanı Binali , başkanlık sistemine vurgu yaptı, “Kafa karışıklığına son vereceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı’na seslendi: Sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur

AK Parti'nin yeni genel başkanı Olağanüstü Kongre'de aldığı 1405 oyla Binali oldu. Kongre'de yaptığı konuşmada Yıldırım, 'nin yeni anayasaya ve başkanlık sistemine ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Kafa karışıklığına son vereceğiz" dedi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Yıldırım, terörle mücadelenin devam edeceğini belirtti, "Terörü ülke gündeminden çıkaracağız" diye konuştu. Yıldırım, paralel yapılanmalara ve bölücü çetelere izin vermeyeceklerinin de altını çizdi. İşte AK Parti'nin yeni genel başkanı Binali Yıldırım'ın ilk mesajları:

AK PARTİ 2. OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ
ERDOĞAN DAVA ADAMI: Recep Tayyip Erdoğan bir dava adamıdır, büyük 'nin yılmaz savunucusudur. Her zaman başımız dik, gururla 'Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşıyım kader arkadaşıyım gönül arkadaşıyım' dedik. Bundan sonra da demeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanım söz veriyoruz sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur.

YENİ HÜKÜMET NE ZAMAN KURULACAK?
YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ: Köprüler, yollar tamam ama bir eksiğimiz var. Yeni bir anayasa ve yeni anayasada başkanlık sistemini getirmek. Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesiyle birlikte Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi olmayacak. Cumhurbaşkanımız milyonlarca vatandaşımızın oyunu almış ve onların siyasi sorumluluğunu taşıyor. Bugün yapmamız gereken en önemli iş, fiili durumu yasal hale getirmek ve bu kafa karışıklığını sona erdirmektir. Bunun yolu da yeni bir anayasadır, yeni anayasada başkanlık sistemidir.

İŞTE TARİHİ GÜNÜN ÖZETİ!
TERÖRÜ ÜLKE GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ: Biz sürekli 'aydınlık yarınlar' dedikçe onlar karanlıktan medet umuyor. Biz Türkiye'yi yeni baştan inşa ediyoruz, imar ediyoruz, birileri ise milletimizin birliğini, dirliğini, kardeşliğini, ülkemizi bölmeye çalışıyor. Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki yolları böler, ülkeyi asla böldürtmeyiz. Ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadele konusundaki kararlılık aynı şekilde devam edecek. Biz bu topraklarda değerli kardeşlerim, bin yıldır bir ve beraber olarak kardeş olarak yaşadık, bundan böyle de kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz. Buradan milletime ilan ediyorum, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, huzuru sağlanana kadar bu operasyonlar aynen devam edecek. Vatandaşlarımıza, sivillere, güvenlik güçlerine yönelik saldırılar sona erinceye kadar bu operasyonlar devam edecek. Eli kanlı PKK terör örgütü, silahlı eylemlerini sona erdirene kadar bu operasyonlar aralıksız devam edecek. Milletimiz rahat olsun, bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız.

Binali Yıldırım teşekkür konuşması yaptı

"AK PARTİ BÜYÜK BİR USTA'NIN ESERİDİR"
AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Divan Başkanlığı'na seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı konuşmada "Dünya markası AK Parti, büyük bir ustalık işi, büyük bir usta eseridir. AK Parti'yi dünyanın en büyük siyasi markalarından biri haline getiren hiç şüphesiz ustaların ustası büyük usta Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır" mesajı verdi.

TEK LİDER ERDOĞAN
Bozdağ, "AK Parti'yi Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Cumhurbaşkanımızı da AK Parti'den ayrı düşünmek ve ayrı düşürmek mümkün değildir. AK Parti'nin tek bir lideri vardır o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

'GÖNÜL BAĞIMIZ KISILMAZ'
Yıldırım'ın sesi konuşması sırasında kısıldı. Bunun üzerine "Sesim kısılabilir ama gönülden gönüle bağımız kısılmaz" dedi. Yıldırım sesinin düzelmesi için ıhlamur içti. Binali Yıldırım kürsüden salonu selamlarken eşi Semiha Yıldırım ile torunları Bahar Sena, Erva Eda, Ali ve Elif kendisine eşlik edince renkli görüntüler ortaya çıktı.

AB'YE MESAJ
AB'nin yapması gereken bir şey var. Türkiye ile tam üyelik ve göçmenlerle ilgili kafa karışıklığına son vermek... Artık laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyma zamanıdır.
Sadece bölücü örgütle değil DAEŞ'i, PYD'si, paralel terör örgütüyle aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu ülkede hainlere asla yer olmayacak.

ERDOĞAN'IN YOLUNDAYIZ
AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yapan Yıldırım, "AK Parti'nin yeni genel başkanı olarak bana emanet ettiğiniz bu mukaddes bayrağı asla yere düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi. "Kutlu yolculuğumuz hayırlı olsun" ifadesini kullanan Yıldırım, "Yolumuz milletin sesi, partimizin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yoludur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davan davamız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN