Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hangi yüzle Sur’a geldiniz!

Teröristlerden temizlenen Sur’a giden HDP’lileri halk kovdu. Vatandaş “Geçmiş olsun” diyen HDP’lilere “Ne yüzle geldiniz, defolun” diyerek tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Hangi yüzle Sur’a geldiniz!

Sur'da vatandaşlar, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Sibel Yiğitalp'in de aralarında bulunduğu heyete tepki gösterdi. Vatandaşlar, "Niye buraya geliyorsunuz, sizin yüzünüzden 6 aydır evimize giremiyoruz" diyerek HDP'lilerin Sur'u terk etmesini istedi.

HDP'LİLERİ HALKTAN POLİS KORUDU!

DOKUNULMAZLIK TEKLİFİ YASALAŞTI, HDP ÇIRPINMAYA BAŞLADI!

'UTANMADAN NASIL GELDİNİZ'
HDP'lilerin, Hz. Süleyman Caddesi'ndeki ziyareti esnasında tepki gösteren vatandaşlar, "Hangi yüzle buraya geliyorsunuz? Gidin buradan, sizi istemiyoruz. Sizin yüzünüzden, 6 ay işyerimizi açamadık. Evimize giremedik" dediler. Baluken'in, "Bu, yüz yıllık bir hesaptır, yüz yıldır Kürtlere bu zulüm yapılıyor ama bir yüz yıl daha izin vermeyeceğiz" sözleri üzerine ayakkabı boyacısı, "Şimdiye kadar dedelerimiz hep beraber savaştı, şehit oldu. Benim rahmetli dedemin cenazesinin nerede olduğu belli değil. Yeter artık, 8 nüfusum var, önce Allah'a, sonra da bu boyaya bakıyoruz. Güneydoğu'nun perişan oldu" yanıtını verdi. Vatandaşlar, Baluken ile beraberindekileri yuhaladı. Gruptakiler, "Hainler burada. Gelmeyin buraya, daha niye geliyorsunuz? 6 ay sokakta kaldık, ne işiniz var burada? Terk edin burayı. Evimizi başımıza yıktınız, daha ne istiyorsunuz bizden? Yeter artık. Allah'tan korkun, utanmazlar. Bir de utanmadan buraya geliyorlar" diye tepkilerini dile getirdi. Heyetin üzerine yürümek isteyen grubu polis engelledi. Heyettekiler, vatandaşların tepkisi üzerine bölgeden hızla uzaklaştı.

BAYRAĞA SAYGISIZLIK
'in Kızıltepe ilçesinde ise HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri ve belediye başkanlarının katıldığı miting öncesinde bir kişi belediye binası önündeki Türk bayrağını indirerek yerine HDP flaması astı. Bunun üzerine gruba müdahale ederek 20 kişiyi gözaltına alan polisler Türk bayrağını yeniden göndere çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hangi yüzle Sur’a geldiniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN