Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'den Kurultay açıklaması

Lideri Bahçeli, 10 Temmuz'da kongreye gidileceğini açıkladı. Önce tüzük değişikliği sonra seçim yapılacağına dikkat çeken Bahçeli, "Aday olanlar şahsımla yarışacak" dedi.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 15:55 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 17:37
Bahçeli'den Kurultay açıklaması

Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partilerinin olağanüstü kurultayının 10 Temmuz'da yapılacağını, tüzük tadilatı konusundaki talep ve çağrıların etraflıca değerlendirileceğini, gerekli tedbir ve düzenlemelerin doğal mecrasında aşama aşama yerine getirileceğini bildirdi. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin tarihinin en kritik ve en karanlık günlerinden geçtiğini, Türkiye'nin sürekli kan ve irtifa kaybettiğini öne sürdü.

Kişisel koltuk ve ikbal hırsıyla hareket eden imtiyazlı bir azınlık rejimi bulunduğunu savunan Bahçeli, "Bu azınlık rejimi sistem değişikliği ısrarıyla sabırları zorlamakta, milli güvenliğimizdeki devasa zafiyet ve zayıflıklarla ilgili hiçbir kaygı duymamaktadır" iddiasında bulundu. Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ülkemizin aşağıya düşüşü, kontrolsüz inişi, istikrarsızlığa mahkumiyeti kahredici şekilde devam etmekte, hatta hızlanmakta ve derinleşmektedir. Dün Van Çaldıran'da hainler tarafından şehit edilen altı vatan evladımız iktidar ve güç zehirlenmesi yaşayan çevrelerde herhangi bir rahatsızlık uyandırmamış, uyarıcı ve sarsıcı herhangi bir tesir göstermemiştir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken, acılı ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum."

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ MEŞGUL EDEREK, ŞİRRET AMAÇLARINA ULAŞACAKLARINI ZANNEDEN GAFİLLER...

Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerine dinamit döşemek için plan ve hazırlık yapıldığı, terörizmin ağır tehditlerinin yoğunlaştığı bir zamandan geçildiğini ifade ederek, bu zaman aralığında sistem üstünde oynama yapanların, tarihi bir vebale ortak olduğunu ileri sürdü.

"Ülkemizi vesayet zincirleriyle bağlayan çevreler millete tamamen sırt dönmüş, fildişi kulelerinde keyif sürmenin iştah ve hevesiyle milli hassasiyetlerden kopmuştur" ifadesini kullanan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisini meşgul ederek, şirret amaçlarına ulaşacaklarını zanneden gafiller, saklı ve ertelenmiş hesaplarını görmenin beklentisiyle oyun içinde oyun tezgahlamışlardır. Türk-İslam ülküsünün namus ve şeref müdafaasına varlığını adayan kutlu davamızı eritmek, kemirmek ve tarihi yürüyüşünü kösteklemek maksadıyla siyasi ve hukuki operasyonlar acımasızca icra edilmiştir." görüşünü savundu.

DEVLET BAHÇELİ MUHALİFLERİ BÖYLE TASFİYE EDECEK

"SİSTEMATİK SALDIRI"

Bahçeli, partisine yönelik sistematik, sonuca odaklı ve intikam esaslı saldırı ve taarruz kurgulandığını ve bu çevrelerin, 1 Kasım 201'ten itibaren anında devreye girdiğini iddia ederek, MHP'nin her şeyi gördüğünü, niyet sahiplerinin hedef ve siyasi kaynaklarını tüm yönleriyle bildiğini belirtti.

Artık saklayacak, gizleyecek, öteleyecek bir şey kalmadığını ifade eden Bahçeli, "Tartışmaları bıçak gibi kesmek şart olmuştur" ifadesini kullandı. Partinin zarar görmemesi, birlik ve bütünlüğünün daha fazla tahrip edilmemesi için sorumluluğu altında bir dizi karar alındığını bildiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisinin Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na gitmesi için başlatılan hukuki süreç Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesinin dün verdiği kararla nihayete ermiştir. Partimiz verilen bu karara saygı duyacak ve riayet edecektir. Dosya üzerinde ve tartışmaların gölgesinde çalışan ve vicdanen sorgulanmaya açık yanları çok olan Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesinin ulaştığı sonuç, Ankara 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesinin 8 Nisan 2016'da vermiş olduğu kararın oy birliğiyle onandığını bariz olarak göstermektedir.

10 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ ARENA SPOR SALONU'NDA OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAY YAPILACAKTIR

Hukuk son sözünü söyledikten sonra Olağanüstü Büyük Kurultayın toplanması hususunda beklentiler doğal olarak artmış ve fazlalaşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisinin yıpratılma çabalarının, güçten ve gözden düşürme arayışlarının önüne kesinlikle geçmek zaruri ve kaçınılmaz hal almıştır. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı toplama kararı aldığımı tekraren belirtmek, üstlendiğim görevin bir parçasıdır. Bu kapsamda partimiz, '10 Temmuz 2016 Pazar günü' Ankara Arena Spor Salonu'nda seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı millet ve tarih huzurunda yapacaktır.

Tüzük tadilatı konusundaki talep ve çağrılar da etraflıca değerlendirilip lazım gelen tedbir ve düzenlemeler doğal mecrasında aşama aşama yerine getirilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisini kaosa sürüklemek için el ovuşturmak, Olağanüstü Büyük Kurultay ile ilgili somutlaşmış siyasi irademizi sulandırmaya yeltenmek, iyi niyetli bir tavır görülemeyecektir. Kaldı ki aksi davranış ve tutumlara da müsaade edilmeyecektir."

YARGITAY BAŞKANI'NDAN MHP AÇIKLAMASI

"ŞAHSIMLA YARIŞACAKLAR"

Partisinin tecrübe ve birikimiyle içinde bulunduğu zorlu süreci aşma beceri ve basiretine sahip olduğunu ifade eden Bahçeli, bu konuda tüm dava arkadaşlarına, büyük kurultay delegelerinin vicdan ve sağduyusuna güvenin eksiksiz ve tam olduğunu belirtti.

Bahçeli, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Seçimli Olağanüstü Büyük Kurultay'da isteyen, dileyen ve şartlara haiz olan herkes, genel başkanlığa, Merkez Yönetim Kurulu veya Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine aday olabileceklerdir. Demokrasinin kural ve mekanizmaları tümüyle çalıştırılacak, emanetin asıl sahibi Milliyetçi-Ülkücü irade kararını verecek, gereğini yapacaktır.

ALLAH DAVAMIZA KALDIRAMAYACAĞI YÜK BİNDİRMESİN

Şunun özellikle bilinmesini isterim ki kim ya da kimler, genel başkanlığa aday olacaksa şahsımla yarışacaktır. Daha önce de ifade ettiğim üzere, asıl mücadele bundan sonra başlayacak, Milliyetçi Hareket Partisi çok yakında gireceği demokratik sınavdan güçlenerek, arınarak, kamburlarından kurtularak çıkacak ve kutlu yoluna emin adımlarla devam edecektir. Niyazım odur ki Allah davamıza kaldıramayacağı yük bindirmesin, hiçbir vatan ve Türkiye sevdalısının yüzünü kara çıkarmasın, her dava arkadaşımın, her ülküdaşımın, milletimin her evladının yar ve yardımcısı olsun."

MHP'DEN SEÇİMLİ KURULTAY HAMLESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'den Kurultay açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN