Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’yü akladı

Giriş Tarihi: 25.5.2016
FETÖ’yü akladı
Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladığı gerekçesiyle tutuklanan Dumankaya Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya'yı serbest bırakan Anadolu 3. Sulh Ceza Hâkimi İşleyen, örgütün geçmişteki eylemlerini aklamaya yönelik skandal bir karara imza attı. İşleyen, "Dumankaya çekleri verdiği tarihte FETÖ/PDY bir terör örgütü olarak tanınmıyordu" diyerek, paralel örgüte ilişkin yürütülen diğer tüm davalara emsal oluşturmaya çalıştı. Savcı ise Dumankaya'nın da aralarında bulunduğu 6 kişinin serbest bırakılmasına itiraz etti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli savcı, itiraz gerekçesinde hâkimin mesai bitimi sonrası tutuklu incelemesi yaparak tahliye kararı verdiğini belirtti. Savcılığın itiraz dilekçesi özetle şöyle:

DÖRT İLDE FETÖ'YE 'HİMMET' BASKINI 76 GÖZALTI

Eylemler 2007-2008'de gerçekleştirildi. Bu tarihte terör örgütü olmadığı yönünde imada bulunmuş. Kurulan veya kurulmakta olan terör örgütü, bir anda ortaya çıkmadı. Örgütün altyapısı, bu tür usulsüz işlemler yapılarak finanse edildi.
Teftiş raporları incelemesinde, şüphelilerden alınan çeklerin üzerinde "burs, himmet, zekât" gibi ibareler tespit edildi. Raporlarda bu paraların FETÖ/PDY'ye gönderildiği ve bu örgüt için kullanıldığı ça yazılı.
Hâkimlik, gizli tanık ifadelerini inceleseydi Dumankaya ve çocuklarının FETÖ/PDY ile ticari iş ilişkisi içinde bulunduğu, hatta terör örgütü ile bağlantılı olduğu bildirilen Süleyman Şah Üniversitesi'nin arazisinin temini ve bu üniversitenin inşaat işlerinin şüpheli Dumankayalar'a ait şirket tarafından yapıldığının açık ve net olduğunu görecekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’yü akladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN