Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık dosyası Başkanlığında

Aralarında Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da olduğu bazı milletvekillerine ait 15 dosya, Başkanlığına sunuldu. Karma Komisyondaki dosya sayısı 682'ye ulaştı

Giriş Tarihi: 25.5.2016 14:18 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 16:08
Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığında

Aralarında Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da olduğu bazı milletvekillerin ait 15 dokunulmazlık dosyası, Başkanlığına sunuldu. Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Çağlar Demirel, HDP'den; Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Van milletvekilleri Adem Geveri ve Nadir Yıldırım, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Besime Konca, Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Berdan Öztürk, Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat ve Milletvekili Erdal Ataş ile CHP'den Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt ile İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SUÇ DUYURUSU

KARMA KOMİSYONDAKİ DOKUNULMAZLIK DOSYASI 682'YE ULAŞTI

Bu dosyalarla birlikte Karma Komisyondaki dokunulmazlık dosyası sayısı 682'ye ulaştı. Öte yandan, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği kanununun, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına gönderildiği öğrenildi.

CHP'NİN ERDOĞAN'A ALÇAK SALDIRISINA AK PARTİ'DEN TEPKİ

CHP'Yİ 'DOKUNULMAZLIK' KORKUSU SARDI

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN