Kurtulmuş'tan CHP'ye çok sert eleştiri!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, CHP’nin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretler içeren sloganlar atılması konusunda, “Demokraside siyasi rakip olmak başka bir şeydir, siyasi hasım olmak başka bir şeydir ama siyaseti bu kadar seviyesiz, edepsiz, düşük bir şekilde yapmaksa bambaşka bir şeydir” dedi.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 21:16 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 22:07
Kurtulmuş'tan CHP'ye çok sert eleştiri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan 65. Hükümetin 5 buçuk saat süren ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Kurtulmuş, Anayasa meselesinde AK Parti'nin görüşünün net olduğunu söyledi. Anayasa çalışmalarında son noktaya doğru gelindiğini ifade eden Kurtulmuş, çalışmaların tamamlanmasının ardından gerekli adımları atmak için harekete geçileceğini dile getirdi.

CHP'nin dün yapılan grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretler içeren sloganların atılmasını eleştiren Kurtulmuş, hukuken gerekli adımların atılacağını belirtti.

"Böyle bir basit Cumhuriyeti Hükümetinin gündemine gelecek kadar önemli değildir" diyen Kurtulmuş, "Ana muhalefet partisinin grup toplantısında Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına, halk tarafından seçilmiş olan bir cumhurbaşkanına ağza alınmayacak küfürlerle hakaretler edilmesi kabul edilemez. Bunu hiçbir vicdan, hiçbir akıl, hiçbir insaf kabul etmez. Hele hele bu hakaretler yapılırken ana muhalefet partisinin başındaki zatın, sanki bu hakaretleri ve yapılan küfürleri onaylıyormuşçasına sessiz kalması hiçbir siyasi teamül bakımından kabul edilemez. Demokraside siyasi rakip olmak başka bir şeydir, siyasi hasım olmak başka bir şeydir ama siyaseti bu kadar seviyesiz, edepsiz, düşük bir şekilde yapmaksa bambaşka bir şeydir. Evet biz birbirimize rakibiz, birbirimize karşı siyasi görüşlerimiz bağlamında en ağır şeyleri söyleyebiliriz ama hiç kimsenin 'de rakip siyasi partilerin mensuplarına küfretmesi, hakaret etmesi, hele hele şuanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en üst makamında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı akla hayale gelmeyecek, ağza alınmayacak hakaretlere seyirci kalınması ve bu hakaretlerin yapılması asla kabul edilemez. Çok doğal olarak da bu hakaretleri yapanlar ve seyirci kalanlar mahkemelerin önünde bu yaptıklarının hesabını verirler" ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş'tan CHP'ye çok sert eleştiri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN