Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor'

Giriş Tarihi: 26.5.2016 15:26
'Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor'

Grup Başkanvekili , dokunulmazlık konusunda Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bireysel başvurulara ilişkin TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dokunulmazlık konusunda Anayasa Mahkemesine CHP ve HDP'nin bireysel başvurularına ilişkin Vural, "80 milletvekili oldukları Meclis'e bizim dokunulmazlığı kaldırın diye müracaat eden bunlar, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor" dedi.

Grup Başkanvekili , dokunulmazlık konusunda Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bireysel başvurulara ilişkin, "Bu bir anayasa değişikliği olduğu için, bir hüküm olduğu için bunun üzerinden Anayasa Mahkemesi'nin bir işlem yapabileceği kanaatinde değilim. Böyle bir sonuç alamazlar. Kaldı ki bütün bunlar 80 milletvekili oldukları Meclis'e bizim dokunulmazlığı kaldırın diye müracaat eden bunlar, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor" dedi.

MHP KURULTAYA GİDİYOR

"SONUÇ ALAMAZLAR"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Dokunulmazlık konusunda Anayasa Mahkemesine CHP ve HDP'nin bireysel başvuruları var, nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Vural, şu yanıtı verdi: "Parlamentoda mevcut haliyle anayasa değişmeden önceki haliyle biliyorsunuz dosyalar bireysel olarak ele alınırdı ve bireysel olarak değerlendirildi. Bu bir anayasa değişikliği olduğu için, bir hüküm olduğu için bunun üzerinden Anayasa Mahkemesi'nin bir işlem yapabileceği kanaatinde değilim. Bu milletvekillerinin behemehal yargıya hesap vermesi gerekiyor. Bir şeyi nerede kaybetmişlerse orada bulabilirler. Bu bakımdan bunların Anayasa Mahkemesinden bu eksenli bir netice alınabileceği kanaatinde kesinlikle değilim.

MHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ

Anayasa değişikliği konusu olduğu için benim kanaatime göre böyle bir sonuç alamazlar. Kaldı ki bütün bunlar 80 milletvekili oldukları zaman Meclis'e bizim dokunulmazlığı kaldırın diye müracaat eden bunlar, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunlar karakolda ötüyor mahkemede şaşıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN