Türkiye'nin en iyi haber sitesi

küfür korosuna çifte suç duyurusu

Giriş Tarihi: 26.5.2016
CHP küfür korosuna çifte suç duyurusu

lideri Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki grup toplantısındaki konuşması sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik küfürlü slogan atanlar hakkında dava açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la AK Parti Grup Yönetimi savcılıklara suç duyurusunda bulundu

'nin önceki gün yapılan Meclis'teki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küfürlü sloganlar atan partililer hakkında çifte suç duyurusunda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Asliye Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin önceki günkü grup toplantısındaki konuşması sırasında, bir grup CHP'linin alkışlar eşliğinde slogan atarak, Erdoğan'a hakaret ettiği belirtildi. "Şikayet konusu sloganın, çatısı altında daha önce emsali görülmemiş düzeyde seviyesiz ve argo bir slogan" olduğu vurgulanan dilekçede şu ifadelere yer verildi: "Bununla birlikte esas talihsizlik başta Anamuhalefet Partisi lideri olmak üzere hiçbir parti yetkilisinin bu düzeysiz ve seviyesiz slogana müdahale etmemiş olması ve hatta zımnen onaylamış olmasıdır. Esasında Anamuhalefet Partisi lideri, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakareti alışkanlık haline getirmiş olduğundan grup toplantısında partililerin attığı sloganı, bu marazi halin bir devamı olarak değerlendirmek mümkündür."

GÖRÜNTÜLER İNCELENECEK
Görüntülerden tespit edilecek şüphelilerin attığı sloganın, TCK'nın 299. maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunun unsurlarını içerdiği kaydedilerek, bu suçu işleyen kişinin bir yıldan dört yıla kadar hapisle cezalandırıldığı, suçun alenen işlenmesi halinde ise cezanın altıda biri oranında artırıldığı anımsatıldı. Dilekçede, tespit edilecek şüpheliler hakkında atılı suçtan soruşturma yapılarak, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan kamu davası açılması talep edildi.

SEYİRCİ KALDI
AK Parti Grup Yönetimi de küfürlü sloganlar için dava açacak. Grup başkanvekilleri Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır tarafından ortaklaşa yapılan basın açıklamasında CHP grup toplantısında; siyasetin adabı, ahlakı, nezaketiyle hiçbir şekilde bağdaşmayacak olaylar yaşandığı vurgulandı. Açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun bu rezalete seyirci kaldığı, sanki hiçbir şey olmamış gibi konuşmasına devam ettiği kaydedildi. Hakaretler ve bunları durdurmak, susturmak için hiçbir şey yapmayan sorumlular hakkında hukuki girişimlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Küfür korosu için dava açıyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP küfür korosuna çifte suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN