Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Hareketin lideri Erdoğan’dır”

Giriş Tarihi: 26.5.2016
“Hareketin lideri Erdoğan’dır”
AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde seçilen AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Başbakan Binali 'ın başkanlığında geçen pazartesi günü ilk toplantısını yaptı. Toplantıda öncelikli olarak üyeler birbirleri ile tanıştı. Genel Başkan sıfatı ile ilk kez toplantıya başkanlık eden Yıldırım, genel başkanlık ve başbakanlık dönemine ilişkin önemli mesajlar verdi. Yıldırım, yeni dönemde işlerin "istişare ve uyum" içinde yürütüleceğine dikkat çekti ve şöyle dedi: "Cumhurbaşkanı bu kadronun ve hareketin lideridir. Bu konuda bir tartışma yoktur. Biz de onun ekibiyiz. Tüm çalışmalar ve süreçler Cumhurbaşkanı ile istişare ve uyum içinde yürütülecektir." Yıldırım, MKYK toplantılarının sadece meselelerin konuşulduğu yer olarak kalmayacağının altını çizerek, "Hem parti politikalarında hem de hükümet politikalarında söz sahibi olacak" dedi.

DÖRT ANA HEDEF
Önümüzdeki süreçte 4 ana in bulunduğunu belirten Yıldırım, bunları, yeni anayasa ve başkanlık sistemi, terörle mücadele, Paralel Yapı'yla mücadele ile ekonominin canlandırılması olarak sıraladı. Yıldırım, önümüzdeki günlerde yapılacak MKYK'da yeni anayasa ve başkanlık sistemi konusunun detaylı bir şekilde ele alınacağını da söyledi. MKYK üyeleri de paralel ile mücadelenin daha aktif yürütülmesi, emniyet ve yargının bir an önce temizlenmesi gerektiğini belirttiler.

'REHAVET OLMADAN MÜCADELE SÜRECEK'
Başbakan Yıldırım dün sabah saatlerinde Dikmen Vadisi'ndeki konutundan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Meclis Genel Kurulu'nda Hükümet Programını okurken 'dan gelen acı haberin sorulması üzerine şehitlere rahmet, gazilere acil şifa dileyen Yıldırım, şehitlerin acısının yürekleri yaktığını vurgulayarak, "Bu bir beka mücadelesidir, vatanın birliği, milletin kardeşliği mücadelesidir. Herhangi bir sapma, herhangi bir rehavet olmadan mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Hareketin lideri Erdoğan’dır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN