Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu bu kez de sokak çağrısı yaptı

lideri , başkanlık sistemine ilişkin yaptığı ve tepki alan “Kan dökmeden getiremezsiniz” sözlerini yineleyerek, başkanlık sistemine karşı sokağı işaret etti.

Giriş Tarihi: 26.5.2016 09:38 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 10:26
Kılıçdaroğlu bu kez de sokak çağrısı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin, "başkanlık sistemi" önerisine demokrasi dışı bir anlayışla karşı çıkarak "kan dökmeden getiremezsiniz" diyen, Genel Başkanı , daha da ileri gitti. Akşam gazetesinin haberine göre, devletin güvenlik güçleri ile vatandaşı karşı karşıya getirecek çok tehlikeli açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, Başkanlık Sistemini engellemek için sokaklara çıkılacağını söyledi. Başkanlık Sistemi'nin getirilmek istenmesi halinde bunu engellemek için mücadele edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, izleyecekleri yolu anlatırken, polis ve askerle vatandaşı sokakta karşı karşıya getirecek ve ağır sonuçlara yol açabilecek çok tehlikeli bir çağrı da yapmış oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SUÇ DUYURUSU

KAN DÖKMEDEN YAPAMAZSINIZ

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bir siyasetçi ile örtüşmeyen son derece tehlikeli açıklamaları: "... Ben, 'eğer siz böyle bir başkanlık sistemini kurarsanız, kurmak isterseniz kan dökmeden yapamazsınız' dedim.

KILIÇDAROĞLU'NUN DOKUNULMAZLIK DOSYASI TBMM BAŞKANLIĞINDA

SOKAKLARA ÇIKACAĞIZ

Yani bir demokrasiyi savunacağız, yani biz sokaklara çıkacağız, yani biz buna itiraz edeceğiz. Siz de TOMA'larınızla, silahlarınızla, ordunuzla, polisinizle bizi ezmeye ve öldürmeye çalışacaksınız. Ve bizi ancak öldürürseniz bu sistemi getirebilirsiniz. Biz bunu dedik ve yine söylüyoruz.... Biz, 'bunu yapamazsınız' diyoruz. Kan dökmekten kastım, gidip onların kanlarını dökmek değil. Siz gelip TOMA'larınızla bizim kanımızı dökeceksiniz. Bizi yok etmeden bunu yapamazsınız."

KILIÇDAROĞLU'NA 'KAN'LI TEPKİ

HDP'LİLERİN HAPSE GİRMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL...

Kılıçdaroğlu, kendisinin dokunulmazlığının kaldırılması durumunda ne yapacağının sorulması üzerine, "Bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvurmayı düşünmüyorum. Yargıç karşısına çıkarım" yanıtını verirken HDP'lilerin durumuna ilişkin olarak da "Terörle mücadele kanununda değişiklik yapıldı, sözlü propaganda suç olmaktan çıktı. HDP'lilerin hapse girmesi söz konusu olmaz" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'Lİ KILIÇDAROĞLU'NUN KÜFÜRLERİ!

BİREYSEL BAŞVURU YAPSINLAR

HDP'nin, Anayasa Mahkemesi'ne gitmek için destek istediği Kılıçdaroğlu, "Dokunulmazlığı kalkan milletvekilimiz kendisi AYM'ye başvuru yapabilir. 1 hafta süresi var. AYM de 15 gün içerisinde karar verecek. Böyle bir yol varken neden daha uzun alınacak bir yol seçelim? Bireysel başvuruda kabul edilmesi daha kolay" diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu bu kez de sokak çağrısı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN