Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazlıaka'ya 'kaçak su'dan ceza

Giriş Tarihi: 26.5.2016 12:28
Nazlıaka'ya 'kaçak su'dan ceza

Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı ve usulsüz atık su deşarjı yaptığı gerekçesiyle hakkında açılan davada, 3 bin 32 lira para cezasına çarptırıldı.

21. Asliye Mahkemesindeki duruşmaya, ASKİ avukatı Çağrı Alkan ile Nazlıaka'nın avukatı Mehmet Cemal Yurtçuoğlu katıldı. Hakim Bülent , bilirkişi raporunun mahkemeye sunulduğunu bildirdi. Taraf avukatları, yeni bir bilirkişi raporu alınması talebinde bulundu. Hakim Katar, raporun olaya uygun, gerekçeli ve hüküm kurmaya elverişli bulunduğundan yeni bir rapor alınması talebini reddetti. Katar, yargılamanın bittiğini bildirerek, davayı kısmen kabul ettiğini belirtti.

Mahkeme, Nazlıaka'nın ASKİ'ye 3 bin 32 lira su borcu ödemesine karar verdi. Ayrıca mahkeme tarafından, Nazlıaka hakkında haksız itirazı sebebiyle yüzde 20 oranında icra inkar tazminatına da hükmetti.

NAZLIAKA'NIN DOSYALARI RAFTAN İNİYOR

BİLİRKİŞİ RAPORU

Raporda, davaya konu konutun bulunduğu sitenin kuyu suyu kullandığı ve kuyu suyu kullanılması sonucu üretilen atık suyun abone olunmadan kanalizasyona deşarj edildiği tespit edildiği belirtildi. Ayrıca raporda, bir galeri içerisinden sitenin ana sayacına gelmekte olan şebeke hattında bulunan T bağlantı olduğunun da tespit edildiği aktarıldı. ASKİ, Nazlıaka'nın konutunun bulunduğu sitede yapmış olduğu kontrolde, kaçak olarak su kullandığını ve kuyu suyu bulunduğunu tespit ederek dava açmıştı.

GÖKÇEK'TEN VİDEOLU NAZLIAKA AÇIKLAMASI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlıaka'ya 'kaçak su'dan ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN