Teröristleri gizlice tedavi eden o hastaneye soruşturma

Giriş Tarihi: 26.5.2016 16:44 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 16:45
Teröristleri gizlice tedavi eden o hastaneye soruşturma

'da Nusaybin ve Sur'da PKK'lı teröristlerin gizlice tedavisini ettiğini açıklayan hemşireyle ilgili Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, söz konusu iddialarla ilgili hastaneye müfettiş göndererek soruşturma başlattı.

Bakanlığı, 'da 'Teröristleri gizlice tedavi eden' sağlık personeli ve hastane hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca, haberde isimleri geçen personeller hakkında Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Bakanlık, soruşturma süreçlerinin tamamlanmasının ardından sonuçları kamuoyuna açıklayacağını duyurdu.

GİZLİCE PKK'LILARI TEDAVİ ETMİŞLER

Diyarbakır'daki Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde terör örgütü PKK'lıların sahte isim ya da kayıtsız tedavi edildiğinin ortaya çıkmasının ardından bir doktor, bir sağlık memuru ve bazı hemşirelerin çatışmada yaralanan teröristlerin tedavisi için gizlice Sur ilçesine götürüldüğü de belirlendi. Söz konusu iddiada, sokağa çıkma yasağının sürdüğü dönemde PKK'lıların kendisinin de aralarında bulunduğu sağlık görevlilerini Sur'a götürdüğünü belirten hemşire B.T., "Biri kadın iki kişi gelip bizi alırdı. Sur'a girmeden önce gözlerimiz bağlanırdı. Gözümüzü açtığımızda sığınak gibi bir yerde olduğumuzu gördüm" dedi.

ASKERE ACİL MÜDAHALE ETMEDİLER

Hastanede şahit olduğu tüm ihanetleri polise haber verdiği ifade eden hemşire B.T, "Çatışmalar devam ederken Dr. E.D., sağlık memuru U.K., hemşireler G.D., B.K ve ben; akşam mesai saatinden sonra gizlice Sur'a götürülüyorduk. Dr. E.D.'nin talimatıyla yanımıza aldığımız serum, ağrıkesici, antibiyotik ve pansuman malzemelerinden oluşan paketleri teröristlere veriyorduk. Kiminin durumu ağırdı, kimi ise sadece bacaklarından yaralanmıştı" diye konuştu. Söz konusu iddiada, yaralı asker ve polislere acil müdahale edilmeyerek ölümlerine neden olurken, tevdi gören PKK'lıların ise gizlice kaçırıldığı iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristleri gizlice tedavi eden o hastaneye soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN