Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet bürokrasisinde vekaleten yönetme devri sona eriyor

Kamu kurumları ve bakanlıklardaki üst düzey bürokrat tayinlerinde son iki yıldır yaşanan sıkıntılar 65’ hükümetin göreve başlamasıyla aşılıyor. Başbakan Binali , Bakanlıklar ve bağlı kuruluşlardaki bazı üst düzey vazifelerin uzun zamandır ‘vekaletle’ yönetilme uygulamasına son verecek tayinlerin yapılması için harekete geçti.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 09:32
Devlet bürokrasisinde vekaleten yönetme devri sona eriyor

Devlet bürokrasisinde vekaleten yönetme devri sona eriyor. Başbakan Binali , Cumhurbaşkanı Erdoğan ile istişareli olarak yapacağı yeni tayinlerle devlet bürokrasisinde vekaleten yönetme devrini sona erdiriyor. Kamu kurumları ve bakanlıklardaki üst düzey bürokrat tayinlerinde son iki yıldır yaşanan sıkıntılar 65' hükümetin göreve başlamasıyla aşılıyor. Bakanlıklar ve bağlı kuruluşlardaki bazı üst düzey vazifeler uzun zamandır 'vekaletle' yönetiliyordu. Yıldırım, bu uygulamaya son verecek tayinlerin yapılması için harekete geçti. Türkiye Gazetesinin haberine göre, Başbakan Yıldırım'ın bakanlıklardaki müsteşar ve genel müdür düzeyinde yapılacak atamalar konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la istişare yaptığı ifade edildi. Atamaların 65'inci hükümetin güvenoyu almasından sonra hızla yapılacağı ifade ediliyor.

BİNALİ YILDIRIM BAŞKANLIĞINDA İLK KEZ YAPILDI

EFKAN ALA KONGRE ÖNCESİ BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPTI

İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'nın da valiler kararnamesi konusunda ayrı bir çalışma yaptığı öğrenildi. Âlâ'nın, valiler, kaymakamlar ve emniyet müdürleri kararnamesi konusunda, AK Parti'nin kongresi öncesinde, Cumhurbaşkanı ile görüştüğü ancak partide yaşanan gelişmeler sebebiyle kararnamenin yeni hükümet dönemine bırakıldığı belirtildi. Öte yandan, Yıldırım'ın Başbakanlık bürokrasisinde bazı değişiklikler yapacağı ifade ediliyor. Kulislerde, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu'nun yerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik'in adı geçiyor. Başbakanlık örtülü ödeneğin başına ise daha önce de bu vazifeyi yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Maksut Serim'in getirileceği kulislerde konuşuluyor. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi'nin ise Başbakanlık Basın Müşavirliğine kaydırılacağı iddia ediliyor.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, AK PARTİ MYK LİSTESİ'Nİ AÇIKLADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet bürokrasisinde vekaleten yönetme devri sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN