Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DSP'nin eski genel başkan adayı Başkanlık sistemine destek için yollarda

Giriş Tarihi: 27.5.2016 17:28 Güncelleme Tarihi: 27.5.2016 17:35
DSP'nin eski genel başkan adayı Başkanlık sistemine destek için yollarda

Başkanlık sistemine destek olmak için iki ay önce kendi aracıyla Kocaeli’den turuna çıkan DSP’nin eski genel başkan adayı Erol Özavcı, 58’inci durağı olan Manisa’ya geldi. Erdoğan’ı başkan görmek istediğini söyleyen Özavcı, kendisine desteğinin her daim süreceğini açıkladı.

2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a ve 2015'teki Genel Seçimlerde Ahmet Davutoğlu'na destek için tek başına turu yapan Erol Özavcı, yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başkanlık sistemi konusunda destek olmak için turuna çıktı. Tek başına iki aydır turu yapan evli ve 4 çocuk babası Özavcı, "Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı olarak bugün cumhurbaşkanımıza destek vermek için, başkanlık sistemi için Türkiye'yi karış karış geziyorum ve bugün Manisa'dayım. El ele verip amacımız vatan, millet, bayraksa bugün cumhurbaşkanımıza destek verelim, birlik olalım. Bir Kürt olarak ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İnşallah sizler de cumhurbaşkanımıza yardım edersiniz" dedi.

AĞBAL: BAŞKANLIK EKONOMİYİ CANLANDIRIR

ESKİ VE YENİ TÜRKİYE'Yİ KARŞILAŞTIRDI

Özavcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncesi ve sonrası Türkiye'sini de karşılaştırarak şunları söyledi: "Biliyorsunuz, Türkiye'nin konumu çok farklı yerlerdeydi. Hastanelere gidemezdik, randevu alamazdık, sevk edilemezdik. Hocalarımıza, doktorlarımıza yalvarır yakarırdık alabilirsek bir sevk alırdık. Alamazsak hasta olarak kalırdık. Okullara giderken kitabımız yoktu, kalemimiz yoktu. Bugün bedava kitap alıyoruz. Çocuklarımız bugün rahat okullarda eğitim görüyor. Eski Türkiye'nin yollarında sürekli trafik kazaları olurdu. Her gün trafik kazalarında cenaze haberleri alırdık. Bugün dört şerit birden yollarımız var. İnsanlarımız mükemmel bir şekilde hizmet görüyor. Daha iyisi de olabilir. Ne yapmak lazım? Birlik olmak lazım, beraber olmak lazım ve cumhurbaşkanımıza bu kutlu yürüyüşünde sahip çıkmamız gerek." Manisa'dan sonra Balıkesir'e oradan Çanakkale'ye ve ardından Trakya'daki illeri gezeceğini anlatan Özavcı, "Trakya'dan sonra İstanbul ve finali de Ankara'da yapacağım" dedi.
Özavcı'nın üzerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve cumhurbaşkanlığı forsunun fotoğraflarıyla süslediği aracı Manisalıların ilgi odağı oldu.

"PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN FORMÜL HAZIR"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSP'nin eski genel başkan adayı Başkanlık sistemine destek için yollarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN