Her şeyi unuttu

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Her şeyi unuttu

“Tanık” sıfatıyla çağrılan ancak ifade vermeyeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, savcılığa dilekçe gönderdi: Videoyu kim ne getirdi hatırlamıyorum

Ankara Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından eski Genel Başkanı Baykal'a yönelik kaset komplosu iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosunda "tanık" sıfatıyla ifadeye çağırılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ifadeye gelmeyeceğini açıklamasına rağmen savcılığa dilekçe gönderdi. Videoyu genel başkan olduktan sonra izlediğini belirten Kılıçdaroğlu, "videonun kim tarafından izlettirildiğini ve ne izlediğini hatırlamıyorum" dedi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun Baykal'a yönelik kumpas ve sonraki süreçlerde edindiği tüm bilgileri katıldığı bir televizyon programında anlattığı belirtildi.

3 MAYMUNU OYNADI
Video kaydını izlemediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la ilgili ortaya attığı iddiayı yineledi. Dilekçede, "Erdoğan videosunun, genel başkan olduktan sonraki süreçte kendisine izlettirildiğini, ne var ki bu videonun kim tarafından kendisine izlettirildiğini ve zamanını hatırlamadığını bildirmiştir" denildi. Dilekçenin devamında Erdoğan'ın ifadesine başvurulması gerektiği iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şeyi unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN