Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgüt bizi ölüme terk etti

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Örgüt bizi ölüme terk etti
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 3 gün önce güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristler, diğer terör örgütü üyelerine "devletin adaletine sığınmaları" çağrısında bulundu. Güvenlik kaynakları, Nusaybin'de önceki gün teslim olan 25 teröristin pişmanlıklarını dile getirdikleri görüntüleri paylaştı. Görüntülerde teröristlerden biri, "Bizi kandırdılar. Yarı yolda bıraktılar. 'Ne haliniz varsa görün' dediler. Biz de Cumhuriyeti'ne sığındık" ifadelerini kullandı. Diğer teröristler ise şunları söyledi:

'KÖPEK GİBİ PİŞMANIM'
"Buradan gençlere sesleniyorum, böyle bir hata yapmayın. Ne olursa olsun, aileniz için çalışın, çabalayın. Ben çalışmadığım için bu hale geldim. Annemi, babamı dinleseydim, bu halde olmazdım."
"Kürt gençlere sesleniyorum, bu PKK, çok yanlış bir örgüt. Çocukları kandırıp örgütlüyor, savaşa sokuyor. 'Dağ kadrosu' dedikleri kişiler, arkalarda durup çocukları zorla çalıştırıyorlar, yemek vermiyorlar. Yemeklerimizi terk edilmiş evlerden alıyorduk. Su bulmak için kendimizi sokağa vuruyorduk, ölümle savaşıyorduk."
"Köpek gibi pişmanım. Bize zorla her şeyi yaptırıyorlardı. Kendilerine hizmetçi yapmışlardı. Bu şerefsizlere köpek olacaklarına, ailelerine hizmet etsinler."
"Tüm arkadaşlarıma sesleniyorum, Cumhuriyeti Devleti'nin adaletine sığının. Bize hiçbir şey yapmadılar, kimse korkmasın. Orada kalan bütün genç arkadaşlarımın ailelerine kavuşmasını istiyorum. Oradaki bütün arkadaşlar, güvenlik güçlerine teslim olsun."

GÜVENLİK GÜÇLERİNDEN ÇAĞRI...
Görüntülerin devamında ise güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarına yönelik şu çağrıda bulundu: "Tüm Zehralara, tüm Ahmetlere, Mehmetlere sesleniyoruz, dönün, kurtarın kendinizi bu çıkmazdan. Devlet olarak size şefkatli kollarımızı açtık, bekliyoruz. Bakın, Zehra teslim oldu, ailesi onu bağrına bastı. Affedilmeyenlere de devlet olarak biz her tür kolaylığı gösterdik, gösteriyoruz. Bir fırsatını bulduğunuzda kaçın ve kurtarın kendinizi bu bataktan."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgüt bizi ölüme terk etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN