Semiha ile ilgili aşağılık açıklamaya 'den sert tepki!

Giriş Tarihi: 27.5.2016 14:01
Semiha Yıldırım ile ilgili aşağılık açıklamaya TBMM'den sert tepki!

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Başbakan Binali 'ın eşi Semiha Yıldırım'ın aşağılık bir yaklaşıma maruz kaldığını, onun nezdinde milyonlarca kadının rencide edildiğini belirtti. Yeneroğlu açıklamasında, "Semiha Yıldırım hanımefendi maalesef aşağılık bir yaklaşıma maruz kalmış, onun nezdinde milyonlarca kadın rencide edilmiştir. Bu terbiyeden yoksun davranışı esefle kınıyorum" dedi.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Başbakan Binali 'ın eşi Semiha Yıldırım'ın aşağılık bir yaklaşıma maruz kaldığını, onun nezdinde milyonlarca kadının rencide edildiğini belirtti. Yeneroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Semiha Yıldırım hakkında seviyesiz ve terbiyeden yoksun bir açıklama yapıldığını ifade ederek, milyonlarca kadını rencide eden bu terbiyeden yoksun davranışın, toplumsal adına kaygı verici olduğunu savundu. Açıklamasında isim vermeyen Yeneroğlu, "malum kişi"yi kınayarak, Semiha Yıldırım'dan kamuoyu önünde özür dileyeceğini ümit ettiğini kaydetti.

"TERBİYEDEN YOKSUN DAVRANIŞI ESEFLE KINIYORUM"

"Semiha Yıldırım hanımefendi maalesef aşağılık bir yaklaşıma maruz kalmış, onun nezdinde milyonlarca kadın rencide edilmiştir." diyen Yeneroğlu, açıklamasında şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bu terbiyeden yoksun davranışı esefle kınıyorum. Geçmişte ülkemizde sıklıkla görülen insanların dış görünüşüyle alay etme zihniyetinin kalıntılarının bu olayla birlikte tekrar ortaya çıkması, birilerinin hala farklı yaşam tarzlarını bir türlü içine sindiremediğini göstermektedir. Bu kişiler, sözleriyle aşağılayıcı bilinç altlarını dışa vurmuş, iç dünyalarında besledikleri ön yargıyı deşifre etmişlerdir. Yüzyıllardır bu topraklarda var olan kadını sembolize eden bir hanımefendiye yapılan bu terbiyeden yoksun davranış, bu kişilerin hangi ülkede yaşadığı sorusunu akla getirmektedir. Tam da millete yabancılaşmış jakoben anlayışın ülkemizde aşılmaya başlandığını düşünürken, insan onurunu hiçe sayan böyle bir saygısızlığın vuku bulması, toplumsal barış adına kaygı vericidir. Özellikle de sanatçı olma iddiasında bulunan bir kişinin kendi toplumuyla barışık olmaması, bir kısım sanatçılarda, ülkemizde farklılıkları zenginlik olarak gören bir anlayışın giderek kök salmasına ve karşılıklı saygının artmasına rağmen ötekileştirici zihniyetin devam ettiğini göstermektedir. İlgili kişinin Semiha Yıldırım Hanımefendi'den kamuoyunda özür dilemesi, en azından yaptığı hatanın vicdanen farkına vardığını gösteren bir adım olacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Semiha Yıldırım ile ilgili aşağılık açıklamaya TBMM'den sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN