Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teslim olan teröristler pişmanlıklarını anlattı

Giriş Tarihi: 27.5.2016 14:37 Güncelleme Tarihi: 27.5.2016 14:40
Teslim olan teröristler pişmanlıklarını anlattı

'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda güvenlik güçlerine teslim olan teröristler, bölücü terör örgütü PKK mensuplarının yaşadığı pişmanlıkları anlattı. Örgüt içinde tacizler, tecavüzler ve şiddet yaşandığını dile getiren kadın terörist, kendisine pek çok kez taciz girişimde bulunulduğunu kaydetti.

'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda güvenlik güçlerine teslim olan teröristler, bölücü terör örgütü PKK mensuplarının yaşadığı pişmanlık, şiddet ve tacizleri anlattı. Bölgedeki güvenlik güçlerince paylaşılan görüntülerde teslim olan teröristlerin anlatımları, örgüt içindeki durumu ortaya koydu. Ailesine kızdığı için örgüte katıldığını belirten bir terörist, "Öfkeyle kalkan zararla oturur. Öncelikle yüce Türk milletinden özür diliyorum. Devletin büyüklüğünü anladık. Devletin gerçekten barışı istediğini ve PKK'nın terör örgütü olduğunu anladık. Bizim dinimizi değiştirmemizi öngördükten sonra onların ne olduğunu anladık. Pişmanım, arkadaşlara da sesleniyorum, asla ve asla bu yolu tercih etmeyin. Yıllarca kardeşçe yaşadığımız bu ülkede beraber yaşamaya devam etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

KADIN TERÖRİST "DEFALARCA TACİZE UĞRADIM"

PKK NUSAYBİN'DE KAZDIĞI HENDEĞE GÖMÜLDÜ

"PKK SİZİ KULLANIR VE ATAR"

Bir kadın terörist ise şiddet gördüğünü, bu nedenle terör örgütünden kaçtığını söyledi. Barikatlar kurduğunu, silahını kullanmak istememesi üzerine bodruma kapatıldığını anlatan terörist, PKK'ya katılmakla hata yaptığını ifade etti. zaman örgütten kaçmak istediğinde tehdit edildiğini aktaran kadın terörist, anne ve babasını bırakarak örgüte katıldığı için duyduğu pişmanlığı dile getirdi. Kendilerini PKK'nın elinden devletin kurtardığını ifade eden erkek terörist de "Bize Tük devletini faşist olarak tanıtanlar, bizi orada bırakarak kaçtı. Devlet, bizi oradan kurtardı. Gençlere de seslenmek istiyorum, PKK sizi kullanır ve atar." şeklinde konuştu. Örgüt içinde tacizler, tecavüzler ve şiddet yaşandığını anlatan kadın terörist ise kendisine pek çok kez taciz girişiminde bulunulduğunu kaydetti. Kendisi ve ailesinin ölümle tehdit edildiğini, ailesini telefonla aramak istediğinde dövüldüğünü belirten kadın terörist, PKK'ya katıldığı için devletten özür diledi.

NUSAYBİN'DE 8 TERÖRİST DAHA TESLİM OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teslim olan teröristler pişmanlıklarını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN