Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali STK temsilcileriyle biraraya geldi

Diyarbakır'da Kanaat önderleriyle buluşan Başbakan Binali 'ın buradaki konuşmasında gündemi terör oldu. Yıldırım, "Diyarbakır artık terörle anılmak istemiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 17:06 Güncelleme Tarihi: 28.5.2016 17:25
Başbakan Binali Yıldırım STK temsilcileriyle biraraya geldi

Diyarbakır'da Kanaat önderleriyle buluşan Başbakan Binali konuşuyor.. Başbakan 'ın konuşmasından satır başları...

Diyarbakır artık terörle anılmak istemiyor. Gençlerimizin Türkiye için üretmesini istiyoruz. Onun için gençlerimize buradan çağrım var.. Bu karanlık yoldan dönün gelin teslim olun.. Hep birlikte bu kutlu yürüyüşe devam edelim.. 23 Temmuz'dan bugüne kadar terör örgütünün çirkin yüzünü bütün topluma göstermeye çalışırken Diyarbakırlı kardeşlerimizin yaralarını sarmayı ihmal etmedik. Bugüne kadar 20 trilyonun üzerinde yardım yaptık. Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı bulunan mahallelerde yaşayan 2100 aileye yardım edilmeye devam ediliyor.. Terör mağduru ailelere 4 trilyon lira nakdi destek sağladık. Giden mal geri gelir can gelmez.. Onun için kardeşliğimiz olmazsa olmazımız... 65. hükümet olarak 24 Mayıs'ta göreve başladım.. Aynı gün hükümet programımız okundu yarın da inşallah meclisten güvenoyu isteyeceğiz.. O günden bugüne Diyarbakır'a ikinci gelişim.

TÜRKİYE YOLUNA TERÖRLE DEVAM EDEMEZ

Dürümlü'de hayatını kaybeden kahraman vatandaşlarımızın ailelerini ziyaret ettim. Onlar kendilerini siper etti.. Büyük bir faciayı engelledi. Türkiye artık ilerlemesini yavaşlatan enerjisini tüketen terörle yoluna devam edemez.. Hizmetlerimize aynı kararlılık Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde devam edeceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenlere izin vermeyeceğiz.. 14 yılda sadece Diyarbakır'da 25 katrilyon yatırm yaptık. Bölgenin tamamını düşününce 100 milyonun üzerinde yatırımdan bahsediyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım STK temsilcileriyle biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN