Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı son provasını yaptı

Giriş Tarihi: 28.5.2016 13:25 Güncelleme Tarihi: 28.5.2016 13:27
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı son provasını yaptı

Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul’un fethinin 563. yılı dolayısıyla düzenlenecek “Fetih Şöleni” için son lıklar yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul'un fethinin 563. yılı dolayısıyla düzenlenecek "Fetih Şöleni" için son lıklar yapılıyor. Bin 200 kişilik ekiple organize edilen Fetih Şöleni için çalışmalarda sona gelindi. Özel Fetih Gösterisi için sahne üzerine hidrolik platformlarla hareket eden 3 boyutlu toplar yerleştirildi. Yağıştan etkilenmemeleri için montajları son güne bırakılan 450 metrekarelik LED ekran, sis, alev makineleri de yerleştirildi.

Dört bölümden oluşacak Yenikapı'daki etkinliğin ilk bölümünde sahne alacak Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ve TSK Mehteran Birliği Mehteran Grubu da son provalarını yaptı. 3D boyutlu gösteriye entegre olarak, leventler tarafından çekilecek gerçek boyutlarda bir Osmanlı kadırgası da alanda hazır bekletiliyor. Fatih Sultan Mehmet ile askerlerinin İstanbul'u fethini temsili olarak gösterecek 500'den fazla oyuncu ve dönemi yansıtması için yeniden üretilen kıyafetlerle araç gereçler için de sahne arkasında dev çadırlar kuruldu.

Vatandaşların. gösterileri rahat izleyebilmesi için de farklı bölgelere 9 dev ekran yerleştirildi. Ayrıca etkinlik alanında on çadırı, ambulansların kalabalık içerisinde hızlı müdahale edebilmesi için güzergahlar, vatandaşların alana kolay ulaşabilmesi için 150 güvenlikli giriş kapısı, 6 noktada mobil tuvalet ve şadırvanlar, su dağıtım noktaları oluşturuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı son provasını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN